automobilio spalvos keitimas
Auto-moto

Ką reikia apgalvoti prieš keičiant automobilio spalvą?

Yra daug dalykų, kurie jums gali nepatikti jūsų automobilyje, ypač jei jį turėjote ilgą laiką. Jums gali nepatikti salone esantis kvapas, medžiaga, naudojama sėdynėms uždengti, pažeisti lengvojo lydinio ratlankiai arba susidėvėjęs vairas ir pavarų perjungimo svirtis. Visus šiuos dalykus ir dar daugiau galima sutaisyti palyginti greitai, lengvai ir pigiai, tačiau jei jums nepatinka jūsų automobilio spalva, tada jūsų automobilio spalvos keitimas yra visai kitas ir sudėtingesnis reikalas.

Pirmas dalykas, kurį turite nuspręsti patys, prieš žengdami svarbų žingsnį ir keisdami automobilio spalvą – ar tai verta? Turite atsižvelgti ne tik į piniginę šios užduoties išraišką. Automobilio spalvos keitimas yra neįtikėtinai didelis uždavinys, kurio niekada nereikėtų imtis, kol visiškai nesuvokiate, kas tai yra ir ar tai jums iš ties reikalinga.

Jei turite automobilį, kurio vertė yra mažesnė nei keli tūkstančiai eurų, spalvos pakeitimas tikriausiai kainuos daugiau nei pats automobilis. Ir pinigai, kuriuos išleisite keičiant automobilio spalvą, yra pinigai, kurių niekada negrąžinsite. Parduodant spalva neturi jokios reikšmės, ypač parduodant pigų automobilį.

Net jei turite pakankamai naują automobilį, kurio vertė yra dešimtys tūkstančių eurų, ar norite leisti laiką, pinigus ir pastangas, kurių prireiks keičiant automobilio spalvą, jei žinosite, kad tai pinigai, kurių daugiau niekada nematysite? Išimtis gali būti tik tada, kai norite atkurti ar pertvarkyti seną, antikvarinį  ir dėmesio vertą automobilį. 

Žinoma, jei pinigai nėra svarbu ir jūs tiesiog norite kitokios spalvos – galbūt tokios, kurios net nebuvo galima įsigyti gamykloje, imkitės pokyčių. Yra daugybė pavyzdžių, kai įžymybės ir geriausi sportininkai perka neįtikėtinai brangius automobilius ir nedelsdami siunčia juos į servisą , kad pakeistų spalvą, tad kas mes tokie, kad juos teistume?

Kodėl norite pakeisti automobilio spalvą?

Ar rimtai pagalvojote, kodėl iš tikrųjų norite pakeisti savo automobilio spalvą? Ar dabartinė spalva jums yra tokia įžeidžianti, kad tiesiog negalite su ja gyventi? Ir jei taip yra, kodėl iš pradžių nusipirkote tokios spalvos automobilį? Jei nusipirkote norėdami pakeisti spalvą ir negalėjote nusipirkti tokios spalvos, kuri jums patinka, tai yra pakankamai sąžininga. Bet jei tikrai manėte, kad spalvos pakeitimas nebus toks sudėtingas reikalas, prieš pirkdami automobilį tikrai turėjote nuodugniau ištirti šią temą.

Kaip galima pakeisti spalvą?

Automobilio spalvos keitimas automatiškai asocijuojasi su tradiciniu automobilio dažymu. Yra keletas skirtingų būdų, kaip galima pakeisti automobilio spalvą nesiimant ilgai trunkančio automobilio dažymo. Naudodami vinilo plėvelę, galite sukurti bet kokią spalvą, kurią tik galite įsivaizduoti, įskaitant chromo veidrodžio išvaizdą. Galite netgi naudoti bet kokią sudėtingą grafiką įvairiomis spalvomis, kurias tik įsivaizduojate, todėl vienintelis apribojimas, ką galite padaryti su savo automobilio išvaizda, priklausys nuo jūsų vaizduotės ir biudžeto.

Automobilio apklijavimas vinilo plėvele yra laikinas, paprastai apklijavimas laikosi  5-10 metų. Todėl jei spalva nepatiks, galėsite pašalinti plėvelę ir rinktis kitą spalvą arba tiesiog sugrįžti prie senosios. 

Dar vienas variantas yra Plasti-Dip danga, kuri prilimpa džiūdama ir besitraukdama, o su ja galima išgauti bet kokią spalvą – matinę, įvairius „metalic“ atspalvius, flip color junginius, chameleono spalvų derinius.

Tokių alternatyvų yra ir daugiau ir jos kainuoja mažiau nei pilnas automobilio perdažymas. Todėl planuojant automobilio spalvos keitimą, būtinai išnagrinėkite visus būdus, kaip galima pakeisti spalvą.