Namai

Kaip apšiltinti medinio namo lubas

Jei gyvenate mediniame name, svarbu apšiltinti lubas, kad žiemą į vidų patektų šiltas oras, o vasarą – šaltas. Šiame tinklaraščio įraše parodysime, kaip tai padaryti. Taigi nesvarbu, ar ieškote nebrangaus būdo, kaip užtikrinti namų komfortą ištisus metus, ar tiesiog atliekate remontą, skaitykite mūsų patarimus!

1.  Pasirinkite tinkamą izoliacinę medžiagą.

Pirmasis lubų izoliavimo žingsnis – pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą. Rinkoje yra įvairių izoliacinių medžiagų, todėl svarbu pasirinkti tokią, kuri būtų veiksminga jūsų klimato sąlygomis ir atitiktų jūsų poreikius. Kai kurios įprastos izoliacinės medžiagos yra stiklo pluoštas, celiuliozė ir putplastis.

2.  Išmatuokite šiltinamą plotą.

Pasirinkę izoliacinę medžiagą, turėsite išmatuoti šiltinamą plotą. Tai padės nustatyti, kiek izoliacijos reikės įsigyti.

3.  Supjaustykite izoliaciją pagal dydį.

Išmatavę šiltinamą plotą, aštriu peiliu arba žirklėmis supjaustykite izoliaciją pagal dydį. Įsitikinkite, kad gabaliukai glaudžiai priglunda vienas prie kito, kad neliktų tarpų.

4.  Sumontuokite izoliaciją.

Yra keli skirtingi lubų izoliacijos montavimo būdai, tačiau dažniausiai pasitaikantis būdas – tvirtinti ją sąvaržomis. Pradėkite nuo vieno izoliacijos galo susegimo į vietą, tada apeikite visą patalpos perimetrą, kol visa izoliacija bus sumontuota.

5.  Užsandarinkite bet kokius tarpus ar plyšius.

Kai izoliacija sumontuota, užsandarinkite visus tarpus ar plyšius sandarikliu ar kitu sandarikliu, kad pro juos nepatektų šiluma.

6.  Izoliaciją uždenkite garų barjeru.

Garų barjeras apsaugo izoliaciją nuo drėgmės ir neleidžia ant jos augti pelėsiui ir grybeliui. Garų barjerų galite įsigyti daugumoje namų apyvokos reikmenų parduotuvių. Paprasčiausiai supjaustykite jį pagal dydį ir susekite ant izoliacijos viršaus.

Nors gali atrodyti, kad tai papildomas darbas, lubų šiltinimas yra svarbus žingsnis, kurį reikia žengti, kad jūsų namuose būtų jauku ištisus metus. Laikydamiesi mūsų patarimų, būsite pakeliui į jaukius ir energiją taupančius namus. Ir nepamirškite, kad jei jums prireiktų pagalbos šiame procese, mūsų ekspertų komanda visada mielai išties pagalbos ranką.