pasyvus namas
Namai,  Paslaugos

Jau greitai pasyvus namas statybininkams taps kasdienybe

pasyvus namasAr pastebėjote, jog per keletą pastarųjų metų žiemos nebėra tokios žvarbios ir sukaustančios aplinką stigdančiu šalčiu? Meteorologai stebi neįtikėtinus reiškinius, kaip klimatas šyla, o dėka to, Lietuva, esanti Rytų Europos regione, gali džiaugtis ne tik šiltesniu oru ir be vargo užsivedančiu automobiliu, tačiau pagaliau imtis išnaudoti šiuolaikines naujoves. Viena jų – pasyvus namas. Jeigu dar neteko girdėti, kas tai yra – tai visų pirma reikia pažymėti, jog tokio namo tikslas yra išnaudoti kuo mažiau perkamos energijos ir šilumą tiesiog išlaikyti savyje.

Kaip tai gali būti įmanoma?

Labai paprastai su SPU izoliacinėmis medžiagomis. Tiesa, specializuotomis. Šiuolaikinės technologijos leidžia izoliacines medžiagas suploninti tiek, kad apšiltinti galima net pačius mažiausius namukus, neatimant iš jų vietos. Pasyvus namas, apšiltintas tokiomis medžiagomis praktiškai nelaidus orui, o kadangi oras nepatenka per sienas ar namo perdengimus, šiluma efektingai sulaikoma. Tiesa, kartais per šalčius tikrai gali tekti įjungti šildymą, tačiau jo išnaudosite apytikriai 80 procentų mažiau, nei reikėtų įprastai. Būtent dėl šios priežasties tokio tipo namai labai populiarūs Suomijoje ir šiaurės Švedijoje.

Kokybės garantija

Drėgmė įprastai yra linkusi kauptis visur, kur tik įmanoma. Ne veltui išleidžiamos krūvos pinigų namų drėkintuvams, patalpos reguliariai vėdinamos ir niekada nepaliekamos be priežiūros. Tuo metu SPU izoliacinės medžiagos turi savybę nepelyti, netrūkinėti, o taip pat nepraleisti nereikalingos drėgmės, tuo pačiu jos neatiduodant sienoms, grindims ar luboms. Todėl galite būti ramūs ir užtikrinti. Pelėsis nemėgsta šių medžiagų. Be to, namo vėdinimas vyksta per specialią vėdinimo įrangą. Ji naudojama visais metų laikais

Taupumo privalumas

Jau turbūt supratote, jog pasyvus namas yra labai ekonomiškas, ergonomiškas ir ekologiškas reiškinys. Nors už SPU izoliacines medžiagas tenka pakloti nemažus pinigus, viskas atsiperka greičiau nei per metus. Ypač jeigu patalpa didžiulė. Kadangi pinigai nebėra leidžiami energijai, kuri vėliau išsieikvoja per sienas.

Taigi, jeigu tik turite galimybę – būtinai pagyvenkite tokiame name. O jeigu patiks, tokį įsigykite ar pasistatykite. Neabejojame, jog greitu metu tokiuose namuose gyvens didžioji dalis kraštiečių.