idanija.eu
Laisvalaikis,  Pasaulis

Kas svarbu grįžtant iš Danijos į Lietuvą?

idanija.euSvečiuojantis kitoje šalyje pasiilgstama tėvynės. Ateina laikas, tenka grįžti. Tuomet kyla klausimas, kuo. Be to, imama galvoti, ką reikėtų padaryti prieš išvykstant. Gal neaplankyta kokia garsi vieta? Gal neįgyvendintas koks nors tikslas? Maršrutas Danija Lietuva sudaro keturženklį kilometrų skaičių, tad grįžus į Lietuvą galima gailėtis ko nors neatlikus.

Be abejonės, prieš grįžtant norėtųsi pabuvoti ne tik Danijos sostinėje (kuri irgi kerinti), bet ir aplankyti pilis, užsukti į svajonėmis dvelkiantį Legolendą. Žodžiu, dar turint laiko galima pasinaudoti proga ir pamatyti vieną kitą traukos objektą. Ir tikrai neverta galvoti, kad muziejai dvelkia nuoboduliu. Nacionalinis šios šalies muziejus paneigs bet kokius mitus apie nuobodulį. Ką gi, jei greitai keliausite „trasa“ Danija Lietuva, bet laikas pernelyg nespaudžia, ką nuveikti rasite. Tačiau yra ir kitokių uždavinių, pavyzdžiui, lauktuvių parvežimas.

Ką parvežti iš Danijos draugams ir artimiesiems? Natūralu, kad teks pamąstyti, ką žmogus mėgsta. Jei vienam nupirksi miniatiūrinį alkoholinio gėrimo buteliuką, draugą nudžiuginsi. Tačiau jei tokias lauktuves pateiksi svaigiųjų gėrimų nemėgstančiam asmeniui, jam bus neaiški dovanos prasmė. Labai tikėtina, kad šeima sulauks gausesnių lauktuvių nei draugai. Kita vertus, džiugina ne materialios gėrybės, o pats grįžimas. Lietuvoje tikriausiai lauks naminiai kotletai ar cepelinai. Savos virtuvės pasiilgęs skrandis gros įvairiausias melodijas, kol galiausiai prisipildys. Sutiktuvės artimųjų būry bus sočios ir malonios. Tačiau nejučia galite suprasti pasiilgę kokio nors daniško patiekalo. Kad atsikėlus iš ryto nekamuotų daniškų pusryčių ilgesys, verta prieš išvykstant jais pasimėgauti. Nežinančius informuosime, kad pusryčiams prie duonos, sūrio ir kavos šios šalies gyventojams įprastas braškių džemas. Tad valgant lietuvišką sumuštinį ar keptą kiaušinį galima pajusti braškių džemo „ilgesį“.

Beje, sumuštiniai – ne tik lietuvių pamėgtas pasistiprinimo būdas. Maršrutu Danija Lietuva grįžtama tikrai ne dėl šio patiekalo. Kodėl? Ogi todėl, kad tarp daniškų patiekalų itin dažnai minimi sumuštiniai. Tačiau ne batonas su sviestu ir dešra. Tai tokie sumuštiniai, kurie priverčia varvinti seilę. Juose rasite ne tik sviesto, bet ir lašišos ar grybų. Danai taip pat mėgaujasi žuvimi (paminėtoji lašiša tai išduoda), jiems ne naujiena ir toks maistas kaip kopūstai ar sūris. Taigi, jei laikas jau verčia galvoti apie grįžimą namo, tikriausiai būtų neprošal pasistiprinti.

Priklausomai nuo to, kokiame mieste esate apsistoję, turbūt norėsite atsisveikinti su jūra. Tad prieš išvykstant galima pasivaikščioti, įsileisti į organizmą sveiko ir gaivaus skandinaviško oro. Džiugu, kad jūrą turime ir mes, tad nekamuos didelis ilgesys, kai sugrįšite.

Atlikus keletą norėtų dalykų, į transporto priemonę, vešinčią namo pvz idanija.eu, lipama gerai nusiteikus, žinant, kad akiratis praplėstas ir pasaulis kiek susiaurėjo. Suprantama, gali pasireikšti noras čia sugrįžti, mat skandinaviška Danijos atmosfera turi žavesio.