Vaikiskos lovytes
Vaikai

Klausimai, kuriuos būtina sau užduoti ieškant vaikiškos lovytės

Kūdikiai didžiąją paros dalį įprastai praleidžia savo vaikiškoje lovytėje. Dėl šios priežasties vaikiskos lovytes teikiamas komfortas ir saugumas yra labai svarbūs veiksniais. O kadangi vaikiškoje lovytėje vaikai dažnai miega iki 2-3 metų, kol ima miegoti didesnėje lovoje – būtina rasti tokią lovytę, kuri pasižymėtų patvarumu ir ilgaamžiškumu. Nemaža dalis tėvelių vaikiškos lovytės paieškas pradeda likus bent keliems mėnesiams iki vaikelio gimimo. Tai padeda jaustis ramesniems ir būti geriau pasiruošusiems.

Į ką atsižvelgti ieškant vaikiškos lovytės

  • Kiek vietos užims vaikiška lovytė? Jei vaiko kambarys nėra didelio ploto, tuomet vaikiškos lovytės išmatavimai yra labai svarbūs. Tačiau jei vaikišką lovytę planuojama statyti tėvų kambaryje, jos išmatavimai turi dar didesnę įtaką, todėl atlikdami lovytės paieškas nepamirškite šio svarbaus aspekto.
  • Ar vaikiška lovytė yra stabili ir tvirta? Būtina būti tikriems, kad vaikiška lovytė bus stabili. Tai turi didžiulės įtakos jos teikiamam saugumui. Todėl prieš pirkdami pasitarkite su pasirinktais pardavėjais ir užduokite jiems visus jums rūpimus klausimus.
  • Kokie yra vidiniai vaikiškos lovytės išmatavimai? Šis veiksnys skiriasi nuo pirmojo, kadangi šiuo atveju kalbame ne apie išorinius lovytės išmatavimus. Vidiniai išmatavimai yra svarbūs vaikelio patogumui ir komfortui bei čiužinio pasirinkimui.
  • Ar vaikiška lovytė yra transformuojama? Žinoma, šis veiksnys nėra labai reikšmingas, tačiau jei jūs norite sutaupyti ir išvengti papildomų paieškų ateityje, kurios priešingu atveju būtų būtinos, jei pasirinktumėte įprastinę lovytę, tuomet galite ieškoti ir tokios vaikiškos lovytės, kuri gali transformuotis į didesnę vaikišką lovą. Trumpiau tariant, ji „augtų“ kartu su vaiku.
  • Ar lovytė turi skirtingas padėtis? Tai labai reikšmingas veiksnys. Jei lovytės bus be reguliuojamo dugno, tuomet tėveliams bus labai nepatogumu. Kuo daugiau skirtingų padėčių jums pasiūlys pasirinktos vaikiškos lovytės modelis, tuo didesnį komfortą jausite.
  • Kokia yra vaikiškos lovytės kaina? Be abejo, natūralu, kad įprastai tėveliai stengiasi sutaupyti – juk daiktų, kuriuos reikia įsigyti, būna daugybė. Tačiau šiuo atveju svarbiausiu veiksniu turėtų tapti vaikiškos lovytės kokybė, saugumas ir patvarumas. Kadangi vaikiška lovytė bus naudojama ilgą laiką, tikrai nevertėtų taupyti aukojant jos kokybę.