Žinoma, vienas iš pagrindinių dalykų, kam ši sistema yra skirta – efektyvus patalpų vėdinimas. Tačiau tikrai ne vienintelis, kuris yra vertas aptarimo, todėl trumpai apžvelkime kitas naudas, kurias suteikia vėdinimo sistemos.
Nauda žmogaus sveikatai
Ši nauda, galima sakyti, yra tiesiogiai susijusi su pagrindine – efektyviu patalpų vėdinimu. Pakankama oro cirkuliacija užtikrina aprūpinimą šviežiu oru, tačiau čia kyla kitas klausimas – ar šviežias oras būtinai yra sveikas ir grynas? Juk daugelis pasakys, kam mokėti už brangią vėdinimo sistemą, jeigu galime gryno oro įsileisti atidarius langą.
Štai čia ir slypi visa paslaptis, kad vien tik šviežio oro nepakanka. Rekuperacinėje vėdinimo sistemoje yra naudojami specialūs orą valantys filtrai, kurie užtikrina ne tik šviežią orą. Jie išvalo orą nuo teršalų, kietųjų dalelių, bakterijų ir augalų sporų, neutralizuoja kvapus, o tai reiškia gryną ir sveiką orą. Tai ypatingai aktualu alergijų kamuojamiems žmonėms, kurie kenčia nuo dulkių bei žiedadulkių sukeliamų alergijų.
Nauda pastato ilgaamžiškumui
Kalbėdami apie tam tikrą daiktą ar įrenginį, dažniausiai vertiname tai, kokią naudą jis duoda žmogui. Šiuo atveju mechaninio vėdinimo sistema labai svarbi ir paties pastato „sveikatai“. Kaip žinia, vėdinimo trūkumas labai greitai pasireiškia drėgmės pertekliumi ir pelėsio atsiradimu. Tai neigiamai veikia pastato būklę, o pelėsis ir drėgmė neabejotinai sukelia neigiamas pasekmes ir žmogaus sveikatai. Taigi, kaip matome, šio aspekto niekaip negalima vertinti vienpusiškai siaurai.
Finansinė nauda
Vėdinimo sistemos įrengimas yra taipogi glaudžiai susijęs ir su finansine nauda, kadangi tinkamai įrengta kokybiška rekuperacija gali padėti sutaupyti šildymo kaštus. Natūraliai vėdinant patalpas prarandamas nemažas šilumos kiekis, o atvėsinto oro sušildymas pareikalauja nemažai papildomų šildymo energijos sąnaudų. Tuo tarpu rekuperacinė vėdinimo sistema, priklausomai nuo rekuperatoriaus tipo, gali sugrąžinti net iki 95% šilumos ir padėti išsaugoti iki 85% šilumos energijos.