Sveikata

5 žingsniai, padėsiantys apsaugoti akis dirbant kompiuteriu

Ne paslaptis, kad valandų valandas į kompiuterio ekraną žiūrėjimas gali pakenkti regėjimui. Tačiau daugelis žmonių nežino, kad yra būdų, kaip apsaugoti akis nuo žalingo skaitmeninių ekranų poveikio. Pateikiame šešis patarimus, kurie padės išsaugoti sveikas akis dirbant kompiuteriu.

Kompiuterio ekranas turi būti akių lygyje – tai vienas geriausių būdų apsaugoti akis naudojantis kompiuteriu. Kai įtempę kaklą žiūrite į ekraną žemyn, be reikalo apkraunate akis. Be to, kai ekranas yra akių lygyje, jums nereikės stengtis įžiūrėti, kas yra ekrane. Kompiuteriu bus daug lengviau naudotis, o ateityje galėsite išvengti galimų akių problemų. Taigi, jei ieškote būdo apsaugoti akis, būtinai pastatykite kompiuterio ekraną akių lygyje.

  1. Darbas kompiuteriu kartais gali varginti akis. Norint apsaugoti akis dirbant kompiuteriu, svarbu klaviatūrą ir pelę laikyti arti kūno. Tai padės išvengti akių pervargimo. Be to, dirbant kompiuteriu svarbu dažnai daryti pertraukas. Darydami pertraukas išvengsite nuovargio ir išsaugosite sveikas akis. Galiausiai, svarbu įsitikinti, kad kompiuterio ekranas yra akims patogiame lygyje. Nustatydami ekraną taip, kad jis būtų patogaus lygio, išvengsite akių įtempimo. Laikydamiesi šių patarimų galite apsaugoti akis dirbdami kompiuteriu.
  2. Dirbant kompiuteriu svarbu rūpintis akimis. Vienas iš būdų tai padaryti – dažnai mirksėti. Tai padeda išlaikyti akių drėgmę ir sumažina dirginimo riziką. mirksėjimas taip pat padeda nuplauti į akis patekusias šiukšles ar dulkes. Be to, tai padeda išvengti sausų akių sindromo, kuris gali sukelti akių nuovargį ir diskomfortą. Jei dirbdami kompiuteriu mirksite rečiau, kas maždaug 20 minučių padarykite pertrauką, kad akys pailsėtų. Imdamiesi šių paprastų veiksmų galite apsaugoti akis nuo žalingo visą dieną į ekraną žiūrėjimo poveikio.
  3. Žiemos mėnesiais oras mūsų namuose gali būti gana sausas, todėl gali kilti įvairių problemų, įskaitant odos sausumą, statinę elektrą ir sudirgusius sinusus. Vienas iš būdų kovoti su sausumu – naudoti oro drėkintuvą. Į orą pridėdami drėgmės, drėkintuvai gali padėti sumažinti šias problemas ir užtikrinti didesnį aplinkos komfortą. Be to, drėkintuvai gali padėti sumažinti akių sausumą. Dėl šalto oro ašarų kanalai gali gaminti mažiau ašarų, todėl akys sudirgsta ir jaučia diskomfortą. Naudodami oro drėkintuvą galite padidinti oro drėgmę ir padėti išlaikyti sveikas ir patogias akis visą žiemą.
  4. Kad apsaugotumėte akis, svarbu klaviatūrą ir pelę laikyti arti kūno. Tai padės išvengti nereikalingo akių įsitempimo. 
  5. Visi, kurie kada nors ilgai dirbo kompiuteriu, žino, kad tai gali būti sunkus darbas akims. Jei ilgai žiūrėdami į ekraną jaučiate nuovargį ar galvos skausmą, galbūt laikas investuoti į gerus akinius kompiuteriui. Akiniai darbui kompiuteriu sukurti taip, kad sumažintų akių įtampą ir padėtų išlaikyti sveiką dėmesį dirbant. Akiniai darbui su kompiuteriu ne tik mažina nuovargį, bet ir padeda išvengti galvos skausmo ir migrenos. Jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio, investicija į gerus akinius yra būtinas žingsnis siekiant išsaugoti regėjimą.