Finansai

Anglų kalbos kursai finansiniu požiūriu

Ką bendro turi straipsnio iliustracija ir anglų kalbos kursai? Tuoj viską paaiškinsime.

Už anglų kalbos kursus tenka atseikėti tam tikrą sumą. Tai akivaizdu ir natūralu. Tačiau ar pinigai išleidžiami tikslingai? Pasirinkus gerus kursus – taip. Bet kuo čia dėtas paveikslėlis ne tik su eurais, bet ir su magnetu? Viskas metaforiška: galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad finansinės naudos gauna pamokų rengėjai. Kuo daugiau besidominčiųjų, kuo daugiau besilankančiųjų, tuo daugiau pelno. O ar pagalvojote, kaip atsiperka mokymasis kursų lankytojams? Ogi štai kaip: atseikėta suma – investicija.

Anglų kalbos kursai – investicija? Tokį klausimą veikiausiai užduosite, nes norėsite pasitikslinti. Galbūt tradicinė investicijų samprata kitokia (įmonių akcijos ir pan.). Vis dėlto investicija laikoma tai, kas duoda tam tikros naudos, vadinamos grąža. O išmokti užsienio kalbą – nauda. Todėl atsakymas teigiamas – kursai yra investicija (beje, tikslinga).

Kiek daug troškimų ir planų:

  • NORIU PAGERINTI TURIMUS ĮGŪDŽIUS!
  • NORIU IŠVYKTI PAATOSTOGAUTI Į UŽSIENĮ!
  • NORIU ĮSIDARBINTI TEN, KUR DIDESNIS ATLYGINIMAS!
  • NORIU ĮSITIKINTI, AR ANGLŲ KALBA GRAŽI!
  • NORIU SKAITYTI KNYGAS ORIGINALO KALBA, O DIDELĖ DALIS LITERATŪROS – ANGLIŠKA!

Kurį variantą bepasirinktumėte (atostogas, karjerą ar kt.), susiradę kursus tikitės kelių dalykų: sklandumo, turiningumo, rezultato. Ir ne bet kokio rezultato, o gero. Geras rezultatas ir yra grąža, apie kurią neseniai rašyta. Tačiau svarbu užsiregistruoti į tokius mokymus, kurie labiausiai pravers. Pavyzdžiui, jei suprantate vos tris angliškus žodžius, jokiu būdu netiks pamokos, orientuotos į pažengusius. Priešingai, jei įgūdžiai neprasti, bet svarstote pagilinti verslo kalbos suvokimą, naudos neduos pradedantiesiems skirti kursai.

Anglų kalba populiari. O ar tai, kas aptarta galioja ir kitoms kalboms? Dažniausiai taip. Bene tiksliausia čia ši frazė: „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi.“

Anglų kalbos kursai – tema, kurią galima aptarti įvairiais rakursais. Finansinis aspektas labai įdomus ir kartais netikėtas. Rodos, pinigų kryptis viena, bet geriau pamąsčius paaiškėja, kad išleista suma atsiperka.

P. S. Svarbus ne tik mokytojų, bet ir besimokančiųjų pastangų indėlis. Tik taip pamokos pateisins lūkesčius.