kreditai
Finansai,  Namai

Kreditai namams

kreditaiKai ima ir pritrūksta pinigų, pradedame sukti galvą iš kur jų gauti. Kreditai šiandien yra taip reklamuojami, kad nieko nuostabaus, jog pradedame svartyti ar nepasinaudoti kreditorių teikiamomis paslaugomis. Juk viskas taip paprasta: užpildai paraišką ir žiūrėk, kad reikalingi pinigai jau tavo sąskaitoje. Stop! Nors kreditai išduodami pakankamai greitai, nederėtų pamiršti, kad tai yra finansinė atsakomybė, todėl vertėtų gerai pasvarstyti ar ateityje, kai kreditą teks grąžinti, ji netaps sunkia našta. Tad gal kartais verčiau atsispirti pagundai ir paprasčiausiai pataupyti?

Taigi, pakalbėkime apie tai, kam žmonės dažniausiai skolinasi, kai nori susikurti jaukius namus:

Buitinė technika.  Šaldytuvas, skalbimo mašina, orkaitė – tai išties reikalingi ir būtini technikos prietaisai, kurie palengvina mūsų kasdienybę, todėl kreditai, pasiimti šiems daiktas, iš principo yra pateisinami. Tuo tarpu, naujesnio modelio lenktas televizorius ar prašmatnus kavos aparatas yra labiau noro reikalas. Tad ar verta?

Žaidimų konsolės. Reikia pripažinti, kai tai išties smagus žiemos ar rudens vakaro praleidimo būdas, tiesa, jis suryja begalę laiko ir kartais tampa priklausomybe, o ir kaina jų ne iš pačių mažiausių. Nauja žaidimų konsolė kainuoja 300-500 eurų, bet ties šia vieta jūsų išlaidos nesibaigia, nes dar reikia pirkti ir žaidimą, kurio kaina gali siekti nei daug, nei mažai – 60 eurų. O ką daryti, jei jums patinka lenktynių žaidimai, o jūsų namiškiams siaubo? Tad šio malonumo kaina išties nemaža, todėl gal geriau žaidimų konsolę retkarčiais pasiskolinti iš draugų arba išsinuomoti?

Remontas.  Paprastai namų remontas nėra spontaniškas apsisprendimas, jis planuojamas, todėl vertėtų jam pradėti taupyti gerokai anksčiau. Kreditai gali ištiesti pagalbos ranką tik tuo atveju, jei darbų pabaigoje pritrūkote nedidelės pinigų sumos, o gyventi remonto sąlygomis nenorite.

Baldai. Šiuo metu baldai yra pakankamai brangūs, norint pilnai pakeisti svetainės ar virtuvės baldus gali tekti pakloti kelis ar net keliolika tūkstančių  eurų. Dideli kreditai yra duodami tik lojaliems ir patikimiems klientams, todėl būdamas „naujokas“ vargu ar galite svajoti apie kelis tūkstančius eurų. Kita vertus, jei taupėte, tačiau iki reikalingos sumos dar trūksta, kreditai gali pagelbėti.

Taigi, jei galite išvengti skolinimosi, taip ir darykite, o jei ne, kreditai yra viena iš galimų išeičių. Svarbiausia nepamiršti lauku grąžinti pinigus.