buhalterija
Finansai,  Paslaugos

Paskola: kokie pokyčiai, įvedus eurą?

Žmonių piniginiai įpročiai išties stipriai pasikeitė įvedus eurą. Žmonės perka daugiau maisto ir namams reikalingų priemonių, nes kainos eurais vizualiai atrodo mažesnės, todėl gali pasirodyti, kai kurios prekės atpigo. Deja, tai vizualinė apgaulė, kurią galima įveikti elementariausia aritmetika. Panaši su situacija ir su paskolomis ar kreditais.

Paskola – patogus būdas greitai gauti reikiamą pinigų sumą, todėl vartotojai ir toliau sėkmingai skolinasi iš kreditorių. Daugiau ar mažiau – tai laiko klausimas, tačiau šiuo metu pasikeitė skolinimosi sumos. Seniau populiariausias paskola buvo 250-300 litų, šiandien 100 eurų. Iš pirmo žvilgsnio tokia suma gali pasirodyti juokingai maža, nes žmonės eurą ir litą kartais lygina 1:1 santykiu, tačiau 100 eurų yra 345 litai. Taigi, nereiktų apsigauti, nes iš pirmo žvilgsnio maži skaičiai gali sukelti didelių finansinių problemų. Kaip? Pavyzdžiui, savo reikmėms pasiskolinate 150 eurų, lyg ir nedidelė suma, tačiau jei jūsų atlyginimas yra vos 350 eurų, toks kreditas gali jus įklampinti į skolas, nes iškyla rizika, kad tiesiog nepajėgsite jo laiku grąžinti. Kita vertus, jei esate pareigingas ir suprantate, kad paskola – tai finansinė atsakomybė ir visada pasiskolintus pinigus grąžinate laiku, paklauskite savęs, iš ko reikės gyventi likusį mėnesį po visų mokesčių? Teks vėl skolintis.

Tokiu būdu jūs patenkate į užburtą ratą, kai vieną paskolą seka kita paskola ir taip be galo be krašto. Taigi, natūraliai kyla kausimas, ką daryti, kad taip neįvyktų, nors kreditas jums yra būtinas. Visų pirma, prisiminkite matematiką ir paskaičiuokite, kokia suma eurais atitinka reikiamą sumą litais, kad nepasiimtumėte per daug. Visų antra, būtina gerai išanalizuoti savo finansinę situaciją, kad įsitikintumėte, jog laiku galėsite grąžinti pasiskolintus pinigus. Be to, nepamirškite ir kredito grąžinimo termino, paklauskite savęs ar pasiskolintus pinigus galėsite grąžinti per 3 ar 6 mėnesius.

Visgi, jei taip nutiktų, kad jūsų prognozės pasirodė nelabai tikslios ir negalite gražinti kredito laiku, negudraukite ir nesukčiaukite. Nesvarbu, kokie protingi esate, kreditoriai būna visada protingesni. Tokiu atveju kalbėkite su savo kredito bendrove, ji gali jums pasiūlyti lankstesnes paskolos grąžinimo sąlygas, atidėti įmokos terminą ar sumažinti įmokos sumą. Kreditorių tikslas tikrai nėra įklampinti jūs į skolas, todėl bendromis jėgomis visada rasite abiem pusėms palankų sprendimą.

Daugiau informacijos.