veterinarijos klinika
Laisvalaikis,  Paslaugos,  Sveikata

Veterinarijos klinika pataria, ką daryti, jei šuo vemia

veterinarijos klinikaVienas dažniausių šuns negalavimų yra vėmimas. Minėtoji problema gali būti vienadienė apsinuodijimo reakcija arba kur kas sunkesnę ligą pranašaujantis simptomas. Veterinarijos klinika teigia, kad vėmimas yra viena dažniausių negalavimų priežasčių, dėl kurios kreipiamasi pas gydytoją veterinarą. Blogiausias sprendimas, kurį gali padaryti augintinio šeimininkai – ignoruoti problemą ir manyti, kad gyvūnas ligą įveiks savarankiškai. Nepamirškite, kad tikslią diagnozę gali nustatyti tik šios srities specialistas, atlikęs gyvūno apžiūrą.

Veterinarijos klinika teigia, kad dažniausios vėmimo priežastys yra prastos kokybės arba sugedęs ėdalas, tam tikrų maisto medžiagų netoleravimas, į virškinimo traktą patekę svetimkūniai, įvairios virusinės infekcijos, kepenų ligos, skrandžio ar kasos uždegimas, inkstų ligos ar augliai. Tiesa, veterinarijos klinika primena, kad vėmimą gali sukelti ir išorinės priežastys, pvz., ilga kelionė automobiliu ar šuns supimas.

Siekiant išvengti rimtesnių bėdų, būtina kiek įmanoma anksčiau nustatyti tikslią vėmimo priežastį. Jei šuo vemia suvalgęs svetimkūnį, gali būti, kad vėmimas augintinį kamuos net ir jį pašalinus. Dažni vėmimo priepuoliai atima daug jėgų, o šuns organizmas netenka skysčių. Laiku nesiėmus priemonių, šuo gali visiškai išsekti. Paprastai vėmimas gydomas specialios dietos pagalba arba paskyrus atitinkamus vaistus bei skysčių terapiją.

Veterinarijos klinika primena, kad itin dažnai vėmimas yra maišomas su atpylimu. Apie pastarąjį kalbama tuomet, kai ėdant maistą, šis negali nukeliauti stemple žemyn iki skrandžio, t. y. maistas kaupiasi tol, kad stemplė tampa pilna ir augintinis viską atpila atgal. Jei nežinote, ar šuo vėmė, ar atpylė, apžiūrėkite maistą – atpiltas ėdalas nebūna suvirškintas (kadangi skrandžio rūgštys jo nespėjo suvirškinti).

Dažniausias klausimas, kamuojantis šunų šeimininkus, – kaip žinoti, kada vėmimas tampa rimta problema? Jei šuo vemia retai, nerimauti neturėtumėte, tačiau jei šuo vemia daugiau nei kartą per parą, vėmaluose yra šviežio ar sukrešėjusio kraujo, kartu su vėmimu prasideda ir viduriavimas, šuo ima vemti nuo menkiausio judesio arba vemia ilgai paėdęs, turėtumėte susirūpinti ir nieko nelaukdami važiuoti į veterinarijos kliniką. Nepamirškite, kad vėmimas kelia didesnį pavojų vyresnio amžiaus šunims. Nuvykę į gydymo įstaigą, pateikite kiek įmanoma daugiau informacijos apie augintinio negalavimą, kad gydytojas galėtų nustatyti tikslią diagnozę ir paskirti efektyviausią gydymą. Laikykitės visų veterinaro rekomendacijų, nekeiskite gydymo net ir tuo atveju, jei jums atrodo, kad šuo pradėjo jaustis geriau. Jei abejojate specialisto patarimais, apsilankykite kitoje veterinarijos klinikoje.