Kaktusai
Namai

Apie kambarines gėles ir jų naudą

KaktusaiNe vienas iš mūsų namie ant palangės ar kokio specialaus stovo auginame kambarines gėles. Auginame įvairias pelargonijas, hiacintus, net kaktusus. Na šie gi Lietuvoje kažkodėl yra labai populiarūs. Nesvarbu, kokios tai yra gėlės, jos visus mus džiugina ir leidžia pamiršti dienos rūpesčius būtent rūpinantis tomis gėlėmis. Labai dažnai kambarines gėles perkame ne patys, bet gauname dovanų. Tokios gėlės kaupiasi tai viename tai kitame buto ar namo kampe, žiūrėk tuoj ir vietos pradeda trūkti. Tuomet perkeliame jas į kitą kambarį – šiaurinį, kur nėra tiek saulės, tačiau juk reikia kažkur gėles padėti? Renkamės iš to, ką galime ir visaip stengiamės, kad mūsų auginamos gėlės būtų gražios, sveikos ir teiktų namams džiaugsmą bei nuostabius aromatus.

                  Dažnai kambarinių gėlių auginimas nėra sudėtingas. Žinoma, jei tai nėra koks bonso medelis, kurį norint užauginti gražų ir įmantrų, reikia daug pastangų, laiko ir tinkamų įrankių. Tačiau, auginant paprastas gėles dažnai jas užtenka tiesiog palaistyti. Bent daugumai. Ypač kokiems kaktusams. Na jų svarbu neperlaistyti, bet ką gi dar padarysi su mažu apvaliu dygliuotu kamuoliuk? Nei lapus apkirpsi, nei persodinsi dažnai, juk badosi! Na o štai paprastos gėlėms, kurios nėra dygliuotos ir nereiklios kaip kaktusai, gali prireikti ir didesnės priežiūros. Nuskabyti pageltusius lapus, nepamiršti palaistyti dažniausiai kartą per dieną ir kartas nuo karto, gėlei augant ir plečiant savo šakeles, ir persodinti. Kai kurie galbūt ir trąšas gėlėms naudoja, tačiau tai nėra labai patartina, juk trąšos nėra natūralus produktus, o tokių į namus neštis ne taip baisiai ir norisi…

                  Ir visai nesvarbu kokias gi gėles auginate, svarbu, kad jos teiktų džiaugsmą ir pasigėrėjimą. O tą pasieksite suteikdami gėlėms daug meilės ir rūpesčio, už kurį gėlė atsilygins gražiais sveikais žiedais, žaliais sultingais lapais ir nuostabiu žiedų aromatu. Gerai yra auginti skirtingu metu žydinčias gėles, tuomet vienoms žydint galėsite gėrėtis jomis, o joms nužydėjus, džiugins jau kitos gėlės žiedai. Šitaip suderinus kelias gėlių ar kaktusų rūšis galėsite džiaugtis jų žiedais kone ištisus metus! Taip tai įmanoma, tik nepatingėkite pasidomėti ir užsiauginti būtent tokių gėlių, kurios jums patiks tiek aromatu, tiek išvaizda tiek ir savo reiklumu. Sėkmės namuose!