Kanarų salos
Pasaulis

Keliaukime į salas!

Kanarų salosLietuvoje saulėti orai apsireiškia, toli gražu, ne kiekvieną dieną. Esant apniūkusiam ir lietingam orui tikrai norisi atsidurti kur nors kur šilta ir malonu, kur šiltas vanduo ir saulėti orai. Daug tokių vietų yra pietinėje Europoje, ypač malonu atostogauti yra Viduržemio jūros ar Atlanto vandenyno salose. Balearai su Maljorka ir Ibiza, Kanarų salos, Kreta, Malta, Kosas – pasirinkima yra išties didelis ir visose salose yra šilta ir malonu, o kai kuriose ta šiluma laikosi kone ištisus metus! Taigi, kurią salą pasirinkti? Ispanijos, Graikijos, Italijos, Prancūzijos ar dar kitą? Pasidairykime kokių pasirinkimų yra pietiniuose Europos kraštuose ir šalia jo – Atlanto vandenyne.

                  Atlanto vandenyne Europai priklausančios garsiausios salos yra Kanarai. Čia nuolat šilta, vanduo įkaista iki dvidešimt kelių laipsnių, o ir orai vasarą irgi gerokai lepina. Na tiesa, vėsumos mėgėjams čia gali būti ir kiek per karšta, tačiau visuomet galima atsivėsinti jūroje! Vakarinėse salų dalyse paprastai yra vėjuota, tačiau ta 30 – ties laipsnių šiluma čia išlieka. Jei per karšta – yra variantas keliauti į aukštesnes vietas, pavyzdžiui, Teidės ugnikalnį. Ten pakilus gali prireikti net ir megztinio, tad keliaudami į Tenerifę kad ir vasaros viduryje, nepamirškite ir šiltesnio drabužio. Kanarų salos taip pat garsios ir savo gamta. Pavyzdžiui, Lanzarotės saloje yra gausu įvairių urvų, net po vandeniu! Čia pamatysite lavos suformuotą kraštovaizdį, įspūdingus geologinius gamtos kūrinius. Kai kur net galima po mėnulišką kraštovaizdį pasivaikščioti. Beje, įdomu ir tai jog Lanzarotės saloje yra vietų, kur temperatūra vos kelis metrus po žeme siekia kelis šimtus laipsnių! Tokiose vietose net gaminamas maistas ir verdamas vanduo.

                  Be abejo, Kanarų salos gali pasigirti ir nuostabiais paplūdimiais bei įvairiausio lygio viešbučiais. Ilsėtis čia – tikras malonumas. Daug viešbučių yra pastatyta šalia jūros, tad gražūs saulėti orai, šiltas žydras ir skaidrus vanduo – tiesiog garantuoti. Kanarų salose sau įdomios veiklos ras ir mėgstantys ramiai gulinėti po saule ar po skėčiu ir tie kurie mėgsta aktyviai leisti pramogas tiek vandenyje tiek ant kranto. Be abejo, salos patiks ir gamtos mylėtojams, nes jų kraštovaizdis išties ypatingas ir neturintis lygų visoje Europoje. Sudomino? Keliaukime.