Toyota prius
Auto-moto

Keliaukime automobiliu

Toyota priusKelionės automobiliu yra vienas populiariausių kelionės būdų, ypač keliaujant po užsienį. Keliaujant automobiliu patogu yra sustoti kur tik panorėjus ir greitai nuvažiuoti ten, kur norima, nelaukiant autobuso ir traukinio. Savas automobilis visuomet yra malonu ir patogu, nesvarbu ar tai didžiulis Land Rover ar nedidelis taupus Toyota Prius. Tiesa, vienas labiau tiks važinėti miško keliais ar sunkiau pravažiuojamais maršrutais, kur reikia grubios jėgos ir atsparumo, o kitas automobilis puikiai tiks mieste, kur nereikia didelės automobilio variklio galios, svarbus ekonomiškumas ir ergonomika. Bet kokį automobilį pasirinkti kelionėms? Pakalbėkime apie keliones nuosavu automobiliu ir automobilio nuomą keliaujant svečiose šalyse ar net miestuose.

            Norint keliauti toli, civilizuotuose kraštuose, kur keliai yra sutvarkyti, geri ir tvarkingi, ieškome ekonomiškesnio automobilio, kurio išlaikymas kelyje nekainuos itin daug. Pavyzdžiui, jei keliaujame po Europą, tikrai rinksimės ekonomiškesnį automobilį, o ne visureigį, kuris tiesiog rys degalus ir plonins jūsų odinę piniginę ar mažins balansą kreditinėje kortelėje. Žinoma, keliaujant ilgai ir toli, norėsis ir komforto, tad pats mažiausias automobiliukas gali būti nepatogus. Ypač kai keliaujama ne dviese, o trise, keturiese ar net penkiese. Galų gale, juk ir daiktus reikės kažkur susikrauti, o iškeliaujant į ilgą tolimą kelionę, asmeninių daiktų, ko gero, bus visai nemažai.

            Verta apgalvoti ir keliavimą nuomotu automobiliu. Pavyzdžiui, nuskristi lėktuvu į kokią šalį ir ten išsinuomoti automobilį, kurio kelionėje nebus gaila, kol jūsų automobilis ramiai ilsėsis garaže ar stovėjimo aikštelėje. Dažnai nuomojami gana nauji automobiliai, tad jais keliauti yra malonu ir patogu, dažnai ir ekonomiška. Na nebent keliausite kad ir į Islandijos gilumą, kur jums gali prireikti ir visureigio. Už jį žinoma teks ir sumokėti atitinkamą sumą. Na bet keliauti gerais Europos keliais, ypač jei dažnai pakeliui sukiositės miestuose, užteks, ir hibridinio automobilio Toyota Prius, kuris jus nuveš greitai, saugiai ir ekonomiškai ten, kur jūs ir planuojate. 

            Nepamirškime jog nuomotą automobilį reiktų ir apdrausti, paprastai tai siūloma padaryti nuomos punkte. Čia galima pasirinkti įvairių draudimų. Pavyzdžiui, draudimą nuo smulkių įbrėžimų arba net ir draudimą nuo vagystės, kurių pasitaiko itin retai. Tad gerai pagalvokime ir nuspręskime, kokiu automobiliu keliausime kitąmet – nuomotu, savu, ekonomišku mažyliu ar galingu milžinu.