Geras filmas ar gera muzika visuomet suspindi visiškai kitomis spalvomis jų klausantis per kokybiškas kolonėles ar gerą namų kino sistemą. Tačiau kokiais kriterijais vadovaujantis išsirinkti garso kolonėles? Apie ką reikėtų pagalvoti prieš namuose įkurdinant naująją garso sistemą?
Kokios muzikos klausysitės?
Priklausomai nuo muzikos stiliaus skiriasi ir atkuriamų garsų dažniai. Pavyzdžiui, klasikinės muzikos maloniausia klausyti per kolonėles su stipriausiai išreikštais vidutiniais garso dažniais. Gerai atkartoti priešbosiai, išraiškinga akustika – kriterijus, svarbus tiems, kurie klausosi roko, metalo. Mėgstantiems šiuolaikišką elektroninę muziką patariama pasidairyti garso kolonėlių, gerai atkartojančių žemus ir aukštus dažnius.
Naujosioms technologijoms – taip!
Garso kolonėlė skirstoma į du tipus: laidinę ir belaidę – ši dar žinoma kaip bevielė kolonėlė. Laidinės kolonėlės yra pigesnės, tačiau tik pagalvokite apie mobilumą – belaides kolonėles galėsite nešiotis iš vieno kambario į kitą, nuolat keisti kolonėlių stovėjimo vietą, išsinešti į lauką, prie baseino, nusigabenti prie ežero – ten, kur apskritai nėra elektros (yra ir tokia galimybė, jei garso kolonėlės turi integruotas baterijas). Tad galite įsigyti atsparias drėgmei ar vandeniui kolonėles.
Visgi namuose kolonėlėms geriau iš anksto numatyti konkrečią vietą – tam galima rinktis ir integruojamas bevieles kolonėles. Taip pat geriau įsigykite kolonėles, kurias galėsite prijungti prie įvairių įrenginių per Bluetooth ar WiFi jungtis. Šiuolaikinės technologijos gerokai praplėtė ir įtaisų, per kuriuos galima transliuoti muziką, spektrą. Muziką galima leisti iš telefono, planšetės ir kt., ne tik per kompiuterį ar muzikinį centrą. Geriau iš karto išleisti šiek tiek daugiau pinigų nei vėliau gailėtis, kad, sutaupę nereikšmingą sumą, įsigijote ne itin funkcionalų daiktą.
Kokio dydžio patalpa, kurioje statysite kolonėles?
Natūralu, kad kolonėlių pasirinkimą lemia kambario kvadratūra. Jei kambarys didelis, aukštomis lubomis, prireiks galingesnių kolonėlių. Dar viena paprasta dažna (nors turi ir išimčių) taisyklė – kuo didesnė patalpa, tuo didesnių gabaritų kolonėlių prireiks. Vieno tipo kolonėlės geriau tiks minimalistiniu stiliumi įrengtoms patalpoms, kuriose nėra nei garsą galinčių sugerti tankių užuolaidų, nei minkštų baldų gausos. Garso kolonėlės turėtų stovėti taip, kad muzikai sklisti netrukdytų baldai, sienų pertvaros, laiptai ir pan.
Koks Jūsų biudžetas?
Be abejo, piniginis klausimas renkantis garso kolonėles – irgi lemiamas. Kiek pinigų norėtumėte ir galėtumėte skirti naujoms kolonėlėms įsigyti, kaip dažnai jas naudosite ir ar investicijos išties pasiteisins? Ieškokite kolonėlių, atitinkančių kainos ir kokybės santykį, funkcionalių ar net estetiškai patrauklių, atsižvelgdami į konkrečią situaciją. Rinkitės kolonėles tik paklausę, kaip jos perduoda garsą. Jei nėra tokios galimybės, bent pasikonsultuokite su el. parduotuvių konsultantais.