Laisvalaikis,  Pasaulis

Ką vertėtų žinoti, kelionės į Iraną metu

kelionės į IranąKeliautojai, mėgstantys egzotiką ir išskirtines keliones, ne retai renkasi tuos pasaulio kraštus, kuriuose turistų gausos nėra, kur galima iš arti susipažinti su vietine kultūra ir prisiliesti prie dar turizmo srautų nesugadintų pasaulio kraštų. Vienas tokių kelionių maršrutų – paslaptingas ir išskirtinis Iranas. Čia vis dažniau lietuviai ieško tikrųjų persiškos pasakos pėdsakų. Tačiau kelionės į Iraną ne visuomet vien romantiškos, jei prieš išvykdami nepasidomite ten priimtomis taisyklėmis, kurias reikėtų žinoti keliaujant.

Pirmasis įspūdis

Labai daug turistų, grįžusių iš kelionės į Iraną dažniausiai prisimena, jog didžiausias emocijas jie patyrė kelionės pradžioje, vos išlipę iš lėktuvo. Nes taip jau yra, kad ilgą istoriją sauganti šalis yra visiškai priešinga vakarietiškai kultūrai. Vos įžengę į Iraną pastebėsite, jog čia viskas kitaip. Pirmiausiai pamatysite gatvėse visiškai čadromis užsidengusias moteris, į kuria geriau nespoksoti, nes net ir tai, kad esate turistai, nebūtinai galės būti pasiteisinimu. Be to, teks susitaikyti su tuo, kad Iranas – šalis, kuri ne tik nelaukia atvykėlių, bet ir nesitaiko prie turistų. todėl viskas šalyje užrašyta vietine kalba, beje, iš kairės į dešinę. Beje, Iranas Jus nustebins, nes pasidžiaugsite pastebėję, jog čia beveik nėra lauko reklamų ir komercijos. Viešai kabantys užrašai dažniausiai yra religinės tiesos apie orų, garbingą ir sąžiningą islamišką gyvenimą.

Saugumas gąsdinančioje valstybėje

Iranas Kai pastebime, kad esame valstybėje, kur viskas kitaip, labai dažnas turistas išsigąsta ir nesijaučia saugus. Dažnai manoma, kad kelionės į Iraną yra labai pavojingos, nes čia, neva mažai disciplinos ir tvarkos. Tačiau iš tiesų taip nėra. Iranas – labai religinga šalis, todėl nusikalstamumas čia labai žemas. Žinoma, dažniau turistų aplankomose vietose, tokiose kaip miestų aikštės ar turgai, pasitaiko kišenvagių, tad savo asmeninius daiktus geriau laikyti arčiau ir nepasitikėti norinčiais panešti ar pasaugoti juos pasisiūliusiais vietiniais žmonėmis.

Teks priprasti prie grynųjų

Kelionės į Iraną metu geriau pasirūpinkite pakankamu kiekiu grynų pinigų. Žinoma, šioje šalyje galite išsikeisti beveik bet kurią pasaulio valiutą į vietinius pinigus, tačiau Iranas nėra tokia vakarietiška šalis, todėl čia daugelis sandorių vyksta grynaisiais. Šalyje veikia keletas bankų, tačiau jų darbo laikas labai ribotas ir dažniausia trunka vos pora dienų. Beje, pritrūkus pinigų, geriau jau pasirūpinti išgryninimu banke, mat kreditinių kortelių Irane neaptarnauja.