meilė, pažintys
Laisvalaikis,  Ne į temą,  Paslaugos,  Technologijos

Pažintys internetu: ar įmanoma užmegzti tvirtus santykius?

Šiuo metu nieko nebestebina užmegztos pažintys internete ir iš jų gimstančios draugystės bei santuokos. Pažinčių portalai, socialiniai tinklai, forumai, netgi portalų komentarų sekcijos yra pakankamai plati erdvė reikštis, pažinti žmones, rasti bendraminčių ir meilę. Tačiau visuomet kyla klausimas – ar pažintys internetu gali būti tvirtos?

Specialistai skeptikams, teigiantiems, jog pažintys internete prie nieko gero nepriveda, atkerta, jog tokių pažinčių ir santykių užmezgimo principas nėra kažkokia naujiena. Juk net iki interneto atsiradimo gyvavo savotiški „pažinčių portalai“ laikraščiuose, žurnaluose, miesto skelbimų lentose prie bažnyčios buvo galima palikti žinutę, jog ieškoma susirašinėjimo draugų, o vėliau susirašinėjant apsikeičiama ne tik mintimis, bet ir nuotraukomis, galiausiai įvyksta pasimatymas. Kuo tai skiriasi nuo viso proceso interneto pažinčių portale? Žinoma, plonybių galima rasti, tačiau principas išties panašus, tik dabar net lengviau užmegzti pažintis, kurios perauga į kažką daugiau.

Nors pažinčių portaluose ieškantys draugysčių susiduria su nuotykių ieškotojais, tačiau net lietuviams pakanka drąsos pripažinti ko jie ieško – sex pažinčių, vienkartinių santykių, pasimatymų ar rimtų ilgalaikių santykių. Tad šioje vietoje dažniausiai nesusipratimų išvengiama. Tai itin svarbu, nes tik tiesa ir atvirumu pagrįsta pažintis leidžia nenusivilti ir nenustoti tikėti tikra meile.

O meile tikėti verta. Anot tyrimą atlikusių amerikiečių mokslininkų, santuokos užmegztos po pažinties internete yra net tvirtesnės nei įprastose vietose (bare, kavinėje, kino teatre, bibliotekoje) užmegzta pažintis. Mokslininkai įvardijo, jog santuokos tvirtesnės net 20 proc. O tai pakankamai daug. Iš tikrųjų, tokį mokslininkų atradimą lengva paaiškinti. Į pažinčių portalus susirenka ne atsitiktiniai žmonės, o tokie, kurie kažko ieško. Jie užpildo anketas, pateikia informaciją apie save, pateikia pageidavimus, kriterijus kitai pusei. Taigi priešingai nei atsitiktinai sutikus žmogų lifte, nereikia remtis ir spėlioti koks žmogus žvelgiant tik į jo išvaizdą. Aprašymai pateikia ir dalelę vidaus bei charakterio o tai palengvina, padrąsina susisiekti ir užmegzti pirmą kontaktą. Tikslingos pažintys, žinant ko nori ir ko tikiesi, padeda greičiau rasti antrą pusę.