advokatai Vilniuje
Paslaugos

Advokatai Vilniuje: kaip išsirinkti?

advokatai VilniujePaskaičius statistiką, kiek Lietuvoje studentų baigia teisės studijas, gali atrodyti, kad advokatai tarsi grybai dygsta po lietaus, tačiau realybė yra tokia, kad geri advokatai Vilniuje ir kituose miestuose ant kampo nestovi ir nelaukia būsimų klientų. Tad renkantis advokatą reiktų būti atidiems ir žinoti, į kokį specialistą vertėtų kreiptis.

Visų pirma, turite nuspręsti, kokios srities advokato jums reikia. Laiko patikrinta taisyklė byloja, kad visur geras nebūsi, todėl išties kvalifikuoti specialistai paprastai susikoncentruoja į vieną ar kelias sritis, kuriose gilina savo žinias, kaupia patirtį ir domisi teisinėmis naujovėmis. O tų sričių yra išties daug, todėl prieš pasirenkant advokatą, reiktų gerai išsiaiškinti, kokios specializacijos advokatas gali padėti jums išspręsti iškilusias problemas. Tai galite išsiaiškinti paskaitę LR Konstituciją ar tiesiog paskambinę į advokatų kontorą.

Visų antra, nepatingėkite atlikti namų darbų ir prieš samdydami advokatą, paskaitinėkite informaciją apie jį internete. Gal jis dalyvavo žinomose bylose, gal apie jį buvę klientai yra palikę atsiliepimų arba nusiskundimų, galu gale pasidomėkite jo karjera. Labai svarbu, kad jūsų pasirinktas advokatas turėtų išties nepriekaištingą reputaciją ir neskandalingą karjerą.

Jei išsirinkote advokatą, susitikimo metu atkreipkite dėmesį į jo verbalinę bei neverbalinę kalbą. Jei advokatas viską daro paskubomis, jei nesistengia iki galo įsigilinti į jūsų situaciją arba nuolatos pertraukinėja, vertėtų susimąstyti ar norėtumėte, kad toks žmogus jums atstovautų teisme. Geri advokatai Vilniuje bei kituose miestuose visada išklauso klientą, išsiaiškina susidariusią situaciją ir išsiaiškinę atsakymus į visus klausimas, imasi darbo.

Ir galiausiai būtina aptarti teikiamos paslaugos kainą. Paprastai advokatai Vilniuje ima valandinį atlygį. Valanda jums gali kainuoti 50-250 eurų. Kyla klausimas, kodėl toks didelis kainų skirtumas? Viskas priklauso nuo advokato specializacijos, kompetencijos, patirties, kontoros, kurioje jis dirba, reputacijos, populiarumo ir pan. Kita vertus, negalima apie specialistą spręsti iš „jo kainos“. Tarkim, natūralu, kad finansinių machinacijų byla kainuos gerokai daugiau nei giminių nesutarimai dėl velionio testamento ir pan. Tad, pigūs advokatai Vilniuje ir kituose miestuose tikrai nėra prasti ar nekompetentingi.