greiti kreditai
Finansai,  Paslaugos

Patarimai, kaip paimti paskolą protingai ir atsakingai

greiti kreditaiPrireikė pinigų? Atrodo, kad šiais laikais tokiai problemai išspręsti nėra jokių kliūčių. Juk tam sukurti greiti kreditai – tobula, nuo finansinių bėdų gelbėjanti paslauga. Tačiau sėkmingai pasiskolinti pavyksta toli gražu ne visiems. Taip nutinka dėl įvairių priežasčių. Vienos pagrindinių – nekritiškas savo galimybių įvertinimas, nepasiruošimas ir netaisyklingas paraiškos užpildymas. Laimei, išvengti tokių trukdžių tikrai nėra sunku, tereikia atidumo.

Situaciją atskleidžiantys klausimai

Logiška, kad greitąsias paskolas teikiančios bendrovės siekia aptarnauti kuo daugiau klientų. Tačiau taip pat savaime suprantama, kad jos suinteresuotos patirti kuo mažesnę riziką. Tam, kad būtų kuo mažiau nesėkmingų atvejų, apie paskolą kritiškai pamąstyti verta ir patiems tokių įmonių klientams. Argumentuotą ir racionalų sprendimą priimti galima atsakius į kelis svarbius klausimus.

Vienas tokių – ar greitos paskolos iš tiesų yra tinkamiausias problemos sprendimas. Kadangi šiuolaikiniai greiti kreditai visa para prieinami, skubėti neverta. Verčiau gerai pagalvoti apie pinigų poreikį: ar išlaidos išties yra būtinos, neišvengiamos; ar pirkinio negalima atidėti geresniems laikams; ar skola nebus panaudota kitos skolos padengimui.

Jei daiktas ar paslauga, kuriems reikalinga paskola, yra tikrai būtini, naudinga pagalvoti apie finansines galimybes grąžinti pinigus. Žinoma, yra ir specifiniai greiti kreditai pigiau juos įsigyti norintiems žmonėms. Tačiau net ir tokiu atveju geriau nepamiršti, kad sulaukus termino pabaigos teks grąžinti ne tik pasiskolintą sumą, bet ir priedą – palūkanas. Todėl tikroji paskolos suma turi būti apskaičiuota itin atidžiai. Tam verta pasinaudoti specialiomis skaičiuoklėmis.

Svarstant apie paskolos dydį pravartu pagalvoti apie dabartines galimybes ir ateitį. Kartais greiti kreditai tampa problema vien todėl, kad finansinė padėtis pasikeičia visiškai netikėtai. Nors dalį įvykių suplanuoti ir numatyti išties sunku, verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus. Pavyzdžiui, paskolos imti neverta, jei darbovietėje planuojamas etatų mažinimas ar kiti pokyčiai. Rizikinga skolintis tuomet, jei žmogus ar jo šeimos nariai susiduria su ilgalaikėmis sveikatos problemomis, priklausomybėmis. Taigi, prieš priimant atsakomybe grįstą sprendimą reikia apgalvoti ne tik dabartinę situaciją, bet ir galimus pokyčius ateityje, kitus įtakos skolos grąžinimui turinčius veiksnius.

Atsargumo reikia ir pildant prašymą

Kartais siekiant paskolos koją pakiša paprasčiausi nesusipratimai. Dalis jų kyla dėl neįsiskaitymo į sutarties sąlygas arba reikalavimų neatitikimo. Paprastai tokių problemų galima išvengti jau registracijos etapo metu. Nepriklausomai nuo to, kokiu būdu pildoma paraiška, greiti kreditai paskolos suteikiami tik prisiregistravusiems prie elektroninės sistemos. Registracijai reikalingi tam tikri asmens duomenys.

Pagal asmens kodą nesunkiai nustatoma gimimo data, o tai – amžiaus rodiklis. Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, paskola negali būti suteikta jaunesniems nei 18 metų amžiaus piliečiams. Be to, visi greiti kreditai internetu teikiami tik pastoviems mūsų šalies gyventojams. Pagal registracijos metu pateiktus duomenis galima sužinoti, ar asmuo yra dirbantis, turi stabilias pajamas. Be to, atskirose sistemose galima patikrinti, ar žmogus neįtrauktas į juodąjį kredito sąrašą.

Kai kuriems greiti kreditai visa para nėra pasiekiami, nes jie neturi aktyvuotos sąskaitos komerciniame banke. Paskolą sunkiau gauti ir tuomet, jei žmogus nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonu ar elektroniniu paštu. Tačiau tokie atvejai tikrai nėra dažni. Dažniau keblumų kyla dėl neteisingai nurodytų duomenų.

Įtakos skolinimosi sėkmei taip pat turi registracijos mokesčio neapmokėjimas. Paprastai toks mokestis yra visiškai simbolinis, svyruojantis nuo cento iki kelių eurų. Palūkanas galintys susimokėti klientai tokias išlaidas padengia be vargo. Taigi, greiti kreditai tikrai nėra suteikiami visiems be atrankos. Tačiau tik rimta atranka ir atsakingas skolinimosi apsvarstymas gali užtikrinti tokios paslaugos sėkmę. Atidumas gelbsti tiek kreditų bendroves, tiek jų klientus.