kampiniai šlifuokliai
Namai

Kampiniai šlifuokliai reikalingi visiems tikriems meistrams

kampiniai šlifuokliaiYra tam tikri įrankiai, kuriuos privalo turėti visi meistrai. Kampiniai šlifuokliai yra vieni iš tokių. Kam?

Paprastai kampiniai šlifuokliai yra skirti metalo apdirbimui ir nuvalymui nuo rūdžių, aplyginimui, paruošti suvirinimo darbams. Kampinis šlifuoklis dažnai naudojamas prieš metalo detalės dažymą. Greitai besisukantis diskas nuvalo visus nelygumus ir rūdis nuo metalinės detalės paviršiaus. Aišku, krenta labai daug žiežirbų, visa tai palydima viską stelbiančiu galandamo metalo garsu.

Kampiniai šlifuokliai turi ir kitą funkciją, kuri, pasirodo, yra naudojama kur kas dažniau nei pirminė – šlifuoti metalo paviršių. Tai metalo pjaustymo funkcija. Jei reikia nupjauti nedidelį metalo gabalėlį, vamzdelį, grandinę, skardos lakštą, iš kartą į pagalbą imamas šlifuoklis. Taip, liaudyje jis dažniau vadinamas „pravarde“ – „bulgarkė“. Šis įrankis panaudojamas ir ne itin teisėtiems tikslams, tačiau tik akumuliatorinis. Dažniausiai parduodamas normalus, laidinis kampinis šlifuoklis („bulgarkė“, kuris gali užtikrinti ir didelę galią ir efektyvų darbą.

„Bulgarkė“ labai danai naudojama statybose. Dėl to ji ir yra laikoma tikrų meistrų įrankiu. Populiariausi darbai:

  • Gipso kartono profilių pjaustymas;
  • Armatūros pjaustymas liejant pamatus ir atliekant kitus mūrijimo darbus;
  • Metalinių detalių pjaustymas statant medinius namus;
  • Akmeninių plytelių pjaustymas – bet kokie plytelių klijavimo darbai;
  • Turėklų ir laiptų montavimas (kampiniu šlifuokliu nulyginami iki blizgesio visi turėklų ir kitų laiptų dalių sujungimai)
  • Tvorų statymas ir montavimas;
  • Santechnikos darbai (nors pastaruoju metu vamzdžiams pjaustyti pakanka ir paprasto rankinio pjūklelio, nes jie plastikiniai arba aliuminiai, rečiau – variniai);
  • Kiti apdailos darbai.

Tikri meistrai savo įrankių krepšyje kampinius šlifuoklius nešiojasi visada, nes juo greitai ir efektyviai galima viską nupjauti. Tiesa, viskas priklauso ne tik nuo galios, bet ir nuo disko. Kokią funkciją jis atlieka – pjaustymo ar šlifavimo.

Populiariausi kampiniai šlifuokliai („bulgarkės“) – Makita, Ryobi, nuolatos naudojantys juos darbui renkasi Milwaukee įrankius, pagamintus rimtiems meistrams. Lietuviai kampinius šlifuoklius perka ne tik specializuotose įrankių parduotuvėse, bet ir internetu – taip pigiau. Aišku, jau reikia žinoti viską apie tam tikrą modelį, tačiau patyrusiems meistrams parduotuvės konsultanto patarimų nelabai reikia – jie patys žino, kurie geriau „traukia“, o kurie tyliau dirba.