biozidinys
Namai

Biožidiniai pranoksta tradicinius židinius

biozidinys

Židiniai pastaraisiais metais buvo naudojami labiau kaip namų puošmena, o ne kaip pagrindinis šilumos šaltinis. Tačiau tradicinis židinys turi nemažai trūkumų. Pirmiausia – tai santykinai aukšta montavimo kaina, sudėtingas prijungimas prie kamino, su tuo susijusios didelės išlaidos ir taip toliau. Taigi specializuotos židinių pardavimu ir montavimu užsiimančios įmonės gali pasiūlyti alternatyvaus tipo židinius – biožidinius. Biožidiniai skleidžia malonią šilumą ir leidžia gėrėtis akis glostančia liepsna. Jie puikiai suderinami su įprasta namų šildymo sistema.

Tradicinis židinys daugeliui asocijavosi su tam tikrais nepatogumais – malkų paieška ir pirkimu, skaldymu, reikiamo ploto joms sudėti paieškomis, dūmtraukio valymu ir kt. Įsigijus ir sumontavus naujos kartos biožidinius visų šių nepatogumų galima lengvai išvengti, be to, biožidinys yra draugiškas aplinkai ir juo besinaudojantiems asmenims.

Didelis biožidinio privalumas – jo mobilumas. Pavyzdžiui, tokį židinį galima eksploatuoti bet kuriame namo aukšte, bet kuriame kambaryje, bet kokiose patalpose (kurios yra didesnės negu 20 kvadratinių metrų). Biožidinius dėl šios priežasties pamėgo ir biurų, viešbučių, apartamentų savininkai. Beje, biožidinys gali būti kažkur pakabintas, o ne tik pastatytas ant žemės.

Biožidiniams kūrenti naudojamos ne malkos, kaip jau minėta, bet specialus biokuras, pagamintas iš etilo alkoholio. Šis kuras – bekvapis, jam degant neišsiskiria dūmai. Be to, tai ekonomiška žaliava, nes biožidiniui 5-ioms valandoms pakanka vos apie litro biokuro. Toks alternatyvus kuras palengvina ir naudojimąsi biožidiniais: į talpyklą reikia įpilti biokuro, jį uždegti su specialiu žiebtuvėliu. Po kelių minučių minimaliomis pastangomis mėgaujamasi liepsna ir šiluma.

Beje, biožidinius turėtų rinktis šeimos, kurios galvoja apie saugumą: pastarieji neišskiria CO – anglies monoksido, kuris liaudyje dar vadinamas smalkėmis. Tai labai pavojinga ir nuodinga medžiaga, kurios prisikvėpavus ir laiku nesiėmus būtinų priemonių žmogų ištinka mirtis. Kalbant apie biožidinius ir saugumą, jie yra apsaugoti nuo atsitiktinio užsidegimo, tad maksimalus saugumas – garantuotas.

Biožidinys yra ekologiškas, švarus ir ekonomiškas židinio variantas. Biožidinio savininkas pats gali kontroliuoti liepsnos ir karščio intensyvumą. Naudojant biožidinius, šiluma tausojama – ji tikrąja to žodžio prasme neišgaruoja per kaminą, tad tai taupiau negu namus kūrenant tradiciniais židiniais.

Save