virtuvė perkraustymas
Namai

Persikraustant dažnai pamirštame apie maistą

virtuvė perkraustymas

Kaip susipakuoti knygas, ką daryti su drabužiais ar kaip apsaugoti brangų porcelianą – apie tai prirašyta tiek straipsnių, jog galima būtų išleisti enciklopedijos dydžio knygą. Tačiau maistui skiriame ne tiek jau ir daug dėmesio persikraustymo metu. Tačiau turėtume. Keletas praktiškų patarimų iš virtuvės gyvenimo.

Paskutinis rimtas apsipirkimas

Planuok paskutinį rimtą apsipirkimą mėnesį prieš per persikraustymą. Tačiau gerai išnagrinėk šaldytuvo ir spintelės turinį, planuok gaminti patiekalus, kuriems pagrindas būtų iš jau turimų produktų. Ypač gerai apgalvok šaldytuvo turinį, kadangi norint pervežti šaldytuvą, jį turėsi išjungti, atitirpinti prieš 2 paras, kad jis būtų sausas pervežimo metu. Todėl jau paskutinėmis dienomis šaldytuvo turinys turėtų būti tuščias, bent jau be šaldytų produktų. Esant poreikiui, vieną kitą užsilikusį produktą galima pasidėti į kaimynų šaldiklį, bet aišku geriau nepiktnaudžiauti gerumu.

Turėkite greitų užkandžių

Kraustymosi metu, kuomet jau nebebus laiko gaminti, o ir visi virtuvės rakandai jau bus supakuoti, geriausia turėti produktų, kuriuos itin lengvai ir greitai pagaminami – gaminiai kuriuos pakanka užpilti karštu vandeniu (sriubos, košės), pašildyti mikrobangėje ar tiesiog pakramsnoti (pvz. avižiniai sausainiukai ar ryžių paplotėliai). Jie pravers ir paskutinį vakarą, ir pirmą dieną persikrausčius.

Išvalykite šaldytuvą

Pilnam šaldytuvo atitirpinimui reikia bent paros. Todėl ryte atjungus šaldytuvą, o po pietų persikraustant galima turėti problemų – pajudinus šaldytuvą likęs nepasišalinęs vanduo gali aplieti kitus šalimais esančius daiktus perkraustymo automobilyje. Todėl verčiau šaldytuvo išvalymui reiktų skirti bent pusantros, o geriausia dvi paras.

Atšvęskite persikraustymą

Persikraustymas pakankamai varginantis procesas, tad nevargink savęs maisto gaminimu naujame būste pirmąjį vakarą. Leisk sau pailsėti ir nueik į kavinę. Pavalgysi ramiai bent valandėlę atitrūksi nuo streso, sumaišties ir dėžių dėželių, kuriomis nukrautos grindys.

Paprasti patarimai, tačiau susireguliavus maisto kiekį daug mažiau maisto tenka pakuoti ir pervežti ar išmesti. Taigi ir sutaupai ir viskas vyksta greičiau.

Patarimais dalinasi perkraustymo paslaugos Vilniuje Kraustymelis.lt