Paslaugos,  Technologijos

Lipnios etiketės prekybos ir gamybos įmonėms

lipnios etiketėsNors Lietuvos valdžia labiau akcentuoja paslaugų sektorių, didžią dalį nacionalinio BVP sudaro gamybos įmonės. Prieš keletą metų „Mažeikių nafta“ buvo didžiausią pagal indėlį į BVP, o dabar šią poziciją perėmė mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“. Lietuvoje gamyba yra gana neblogoje pozicijoje. Statomos naujos gamyklos, jų valdymas modernėja, efektyvėja, jos pritraukia nemažai užsienio investicijų. Dėl šios priežasties rankas trina viena niekam nežinoma paslaugų sritis – produktų ženklinimo įrangos ir medžiagų tiekėjai. Kalbant suprantama kalba, tai etikečių spauda ir klijavimas, spausdinimas ant pakuočių.

Lipnios etiketės yra produktų ženklinimo avangardas, nes tai paprastas būdas informuoti vartotojus apie prekės savybes ir naudojimą pagal nuolat besikeičiančius maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus. Spaustuvės, spausdinančios pakuotes, ne visada gali išpildyti visus gamybininkų reikalavimus, nes jie keičiasi dažnai, be to jie skirtingi aplinkinėse šalyse, į kurias tie produktai yra eksportuojami.

Pagalvokime logiškai. Lietuvos pieno perdirbėjai sugeba pagaminti itin kokybiškus ir aukščiausius standartus atitinkančius jogurtus, sūrelius, sviestą ir kitus pieno produktus. Jais prekiaujama „Maximoje“, kuri savo parduotuves turi ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei kitose šalyse. Kiekvienoje iš šalių, į kurias eksportuojami mūsų pieno produktai, galioja kitokie reikalavimai dėl prekių sudėties žymėjimo, reiškia, ant tos pačios pakuotės turi būti užklijuojamos specialios lipnios etiketės su ta kalba atspausdinta produkto sudėtimi. Tai daroma ne „Maximos“ parduotuvės sandėliuose, bet iš karto gamybos įmonėje, kur užsakovas nusako, kiek ir kokių produktų reikės skirtingų šalių rinkoms.

Kartais nutinka ir taip, kad specialus prekių žymėjimas atliekamas ir pačiuose parduotuvių sandėliuose. Pramoninis lipnių etikečių klijavimo būdas yra sunkiai įgyvendinamas, todėl naudojami rankiniai prietaisai. Taip galima paženklinti nedidelius kiekius produkcijos.

Lipnios etiketės naudojamos ir rinkodaros tikslams. Pastebėkite, kad kartais ant pakuotės yra dėmesį atkreipiantis lipdukas. Tai irgi lipni etiketė, kurios tikslas – informuoti apie taikomas akcijas ir nuolaidas. Gamintojas gamina ne vienam tinklui, todėl ant pakuotės to spausdinti negali. Išeitis – lipnios etiketės, kurios labai nebrangiai ir aiškiai paženklina produktus ar ištisas jų linijas.

Gamybos įmonės sunaudoja labai daug lipnių etikečių, todėl jos sudaro didžiąją dalį Lietuvoje sunaudojamo popieriaus. Deja, knygų leidybai ir periodiniams leidiniams bei reklaminei produkcijai tiek nesunaudojama, kaip pakuotėms ar produkcijos žymėjimui. Lipnios etiketės yra pagrindinis žymėjimo būdas, kurį renkasi visos be išimties gamybos įmonės, nesvarbu, kad jos nedidelės.