Geteborgas
Laisvalaikis

Švedijos salos

GeteborgasKeliautojai į Švediją žino, kad šioje šalyje turbūt pagrindinis traukos objektas yra gamta. Tiek įvairūs miškai ir nacionaliniai parkai, tiek kalnai ir tundra, tiek ir salos salelės įvairiose Švedijos pakrantės vietose. Šios salelės vadinamos šcherais, dažniausiai jos – visai mažytės, tiesiog vientisos uolos luitas. Kartais ir gerokai didesnės, jose telpa nedideli dažniausiai žvejų kaimeliai. Švedijai priklauso ir tikrai didelė Gotlando sala. Salų visuma tam tikrame regione vadinama archipelagu. Ypač garsus yra Stokholmo archipelagas, turbūt retam neteko girdėti tokio žodžių junginio.
Stokholmo archipelagas turbūt labiausiai ir lankomas. Miestas įsikūręs jūros pakrantėje, kurioje gausu salų ir salelių, taip pat mieste yra ir nemažas gėlo vandens ežeras, įvairūs kanalai. Tad miestas išties vandeningas, dažniausios pasivaikščiojimo vietos čia – įvairios krantinės ir pakrantės. Paplaukioti po Stokholmo archipelagą galima įvairių ekskursijų – mini kruizų metu. Susimokėjus organizatorių nustatytą sumą kronomis, bus praplukdytas tarp įvairaus dydžio ir grožio salų. Tarp kitko, ir Stokholmo priekrantės salose, ir kitame – Geteborgo archipelage yra salų, kur pastoviai gyvena žmonės, ir kas rytą plaukia į miestą dirbti. Jiems tokie pasiplaukiojimai – kasdienybė, tačiau pabandyti verta visiems. Stokholmas, žinoma, traukia ir savo lankytinomis vietos, savita, su gamta susiliejančia architektūra. Tai didžiausias Švedijos miestas, jos sostinė, natūralu, kad retai kada čia trūksta turistų. Būnant Stokholme verta pasižvalgyti po vietinius muziejus, vis tik Skandinavų istorija, menanti vikingų laikus, gana išskirtinė ir didinga, o įvairūs artefaktai muziejuose įdomūs ir vaikams.
Kitas žymus Švedijos archipelagas yra Geteborgo apylinkėse. Šis miestas jau atsiveria į Atlantą, yra pietvakarinėje Švedijos dalyje. Geteborgas – mažesnis, tačiau taip pat vienas didžiausių Švedijos miestų. Salos jūros vandenyse šalia Gotlando panašios į Stokholmo archipelago salas, gal kiek atšiauresnės, gal kiek labiau nugludintos dažnesnio bangavimo. Vėl gi, ir čia galima susirasti ekskursijų, kurių metu galėsite pavinguriuoti tarp įvairaus dydžio salų, prasilenkiant su į darbą, mokyklą ar parduotuvę plaukiančiais vietiniais. Geteborge leidžiasi pigių avialinijų lėktuvai, tad šitas miestas dažnai lankomas turistų iš visos Europos. Keliaujant čia, reik nepamiršti, kad Geteborgas, kartais lietuviškai pavadinamas ir Gotenburgu, garsėja kaip lietaus ir vėjo kraštas. Čia iš ties dažnai lyja, retai kada nurimsta vėjas, būkite tam pasiruošę. Tik ne su skėčiu, iš kurių vietiniai juokiasi. Geriausia Geteborge turėti ilgą, tvirtą lietpaltį, nes skėčius čia vėjas paprasčiausiai sulaužo.