automobilių nuoma
Auto-moto,  Laisvalaikis,  Paslaugos

Automobilių nuoma savaitgalio kelionei

automobilių nuomaŠtai ir atėjo tas metas, kai kelionės automobiliu padažnėja. Savaitgaliais miestiečiai stengiasi pabėgti iš savo šurmulingos aplinkos, todėl nuolatos ieško galimybių tai padaryti pigiau ir įdomiau. Miesto žmogui automobilis beveik nereikalingas. Į darbą galima važiuoti viešuoju transportu, kooperuotis su kolegomis. Dėl to kai kurios šeimos turi nedidelį automobilį, kuriuo važinėja „ekstra atvejais“. Rimtesnėms kelionėms tokio mažo ir ekonomiško automobilio gali nepakakti, todėl kreipiamasi į automobilių nuomos paslaugas siūlančias įmones pagalbos.

Lengvųjų automobilių nuoma didžiuosiuose miestuose išvystyta neblogai. Reikia tik susirasti tinkamą automobilį. Neabejotina, kad savaitgalio kelionei labiausiai tinka erdvus vienatūris arba universalas, kurio bagažinėje telpa nemažai daiktų. Jis pakankamai komfortiškas keliauti 4 asmenų šeimai, o reikalui esant ir 7. Tiesa, daug bagažo nepasiimsi į saloną, bet tam yra nuomojamos stogo bagažinės. Viskas paruošta kelionei. O ir kuro sąnaudos paprastai tokiuose automobiliuose yra vidutiniškos (tikrai mažesnės, nei BMW ir Mercedes Benz sedanuose).

Minėtų automobilių nuoma nėra labai brangi. 4 dienų nuoma kainuoja 30-35 eurus parai (120-140 eurų). Ar tai brangu? Sakykime, vilniečių šeima važiuoja savaitgaliui pailsėti į Šventąją prie jūros. Autobuso bilieto kaina į vieną pusę – 25-28 eurai. Reiškia suaugusieji sumokės į abi puses po 50 eurų, o vaikams bus pritaikyta 50% nuolaida ir kelionė jiems atsieis per pus pigiau – 25 eurai. Taigi 4 asmenų šeima vien tik kelionei į šventąją sumokės 150 eurų ir daugiau. Dabar dar ne sezonas, tad tiesioginių reisų mažai. Tokiu atveju, teks važiuoti į Klaipėdą, o iš ten ieškoti kito transporto. Tai dar padidins kelionės išlaidas. Tokiu būdu nuomotas vienatūris bus ne tik komfortiškesnis (kelionė autobusu truks apie 6-8 valandas, o automobiliu nuvažiuosite per 4), bet ir pigesnis. Tiesa, kuras neįskaičiuotas. Jei vienatūris sunaudoja 7-10 litrus kuro 100 kilometrų, į vieną pusę 30 litrų kuro turėtų pakakti, o tai kainuos papildomus 33-35 eurus. Jums spręsti, ar automobilio nuoma tokiai kelionei apsimoka labiau ar ne? Tie, kas keliauja su vaikais autobusu žino, kiek pastangų reikia įdėti, kad kelionės neprailgtų… Galimybė valdyti savo kelionės maršrutą ir laiką – didelis privalumas, kurį kartais net pinigais sunku įvertinti.

Save