kiausiniai
Šventės

Kokios šventės Lietuvoje sukelia didžiausią ažiotažą?

Susimąstėte kurios šventės Lietuvoje susilaukia didžiausio visuomenės dėmesio? Jums įdomu, ar konkreti šventė, kurią nuoširdžiai pasitinkate jūs, yra išskirtinė ir kitiems Lietuvos gyventojams? Į šiuos klausimus ir atsakysime šiandien, apžvelgdami tas šventes, kurios Lietuvoje sukelia didžiausią ažiotažą.

Kalėdos
Veikiausiai neatsiras nei vieno, kuris nusistebės dėl to, kad į didžiausią ažiotažą Lietuvoje sukeliančių švenčių sąrašą patenka Kalėdos, kurių metu kiekvienais metais minime Kristaus gimimą. Taip, nors Lietuva ir yra katalikiška valstybė, bet religija, ypač jaunimo tarpe, vis sparčiau praranda savo įtaką. Tačiau, nepaisant to, Kalėdos ir toliau išlieka švente, kuri kiekvienais metais suvienija absoliučiai visus šalies žmones bei susodina juos prie savo šeimos stalų. Taip veikiausiai yra dėl giliai įsišaknijusių šios šventės tradicijų Lietuvoje, ko pasekoje žmonės ją tiesiogiai asocijuoja su nostalgija/šeima/geriausiais atsiminimais.

Velykos
Velykos – dar viena religinė šventė, kuri Lietuvoje turi išties gilias tradicijas. Vėlgi – tikrai ne religinis aspektas lemia tai, jog kiekvienais metais šeimos susirenka prie vieno stalo valgyti tradicinio šios šventės patiekalo – kiaušinių. Taip neabejotinai yra dėl gilių tradicijų, kurios šią šventę paverčia išskirtine. Tai – velykiniai žaidimai, patiekalai ir kiti aspektai, kurie paverčia šią šventę išskirtine diena tiek suaugusiems, tiek ir mažiesiems.

Naujieji metai
Galbūt jau privertėme sunerimti dėl to, ar Naujieji Metai patenka tarp didžiausią ažiotažą sukeliančių švenčių Lietuvoje, bet galime drąsiai nuraminti, nes šis jaudulys yra visiškai be reikalo, kadangi Naujieji Metai drąsiai patenka ne tik tarp 3 didžiausio dėmesio sulaukiančių švenčių Lietuvoje, bet ir atkakliai kovoja dėl pirmosios pozicijos šiame reitinge. Tai yra suprantama – Naujieji Metai sulaukia didesnio ar mažesnio absoliučiai visų žmonių dėmesio, kurį dar labiau padidina praktiškai visose Lietuvos gyvenvietėse vykstančios Naujųjų Metų šventės, kurių pagrindinis akcentas be abejo yra pirmosiomis naujųjų metų minutėmis šaudomi fejerverkai, sukeliantys puikų ne tik vaizdo, bet ir garso šou.