spintos stumdomomis durimis
Namai

Spintos stumdomomis durimis: baldas, be kurio neįsivaizduojami šiuolaikiniai namai

spintos stumdomomis durimisŠiandieniniame namų interjere, priešingai mūsų tėvų bei senelių laikams, vyrauja modernios tendencijos, kurių centre – minimalizmas ir kuklumas. Lietuviai renkasi vis mažesnio ploto butus, atsisako gremėzdiškų ir nefunkcionalių rakandų, palikdami tai, kas būtiniausia. Lova ar sofa, stalas, kėdės, spinta – vieni iš pagrindinių baldų, be kurių sunkiai apsieitume. Spintos stumdomomis durimis sparčiai užkariauja daugelio namus. Kodėl? Nes tai – gražu, patogu, tvirta bei praktiška!

Spintos stumdomomis durimis nuo savo „pirmtakų“ skiriasi veikimo principu: durys ne atsiveria į priekį, tačiau, slankiojančių sistemų dėka, juda vienoje tiesėje. Iš to galima spręsti, jog:

  • Racionaliau išnaudojama patalpos erdvė.

Nusprendus įsigyti spintą varstomomis durimis bei ieškant vietos, kur ją pastatyti, reikėdavo įvertinti, ar kiti kambaryje esantys baldai netrukdys, norint atverti duris iki galo. Spintos stumdomomis durimis nėra tokios „reiklios“ – durys tiesiog „važinėja“ iš šono į šoną, tad tai yra puikus pasirinkimas mažesnėje patalpoje. Pastarosios taip pat atnešė revoliuciją suvokime, kas apskritai yra spinta. Anksčiau tai griežtai buvo baldas, turintis dvi šonines dalis, galinę sieną dugną, viršų bei duris, tuo tarpu šiandien spinta gali tapti net ir tuščia erdvė po laiptais: taip išnaudojamas kiekvienas centimetras, palaikoma tvarka, suteikiama patalpai išskirtinumo. Apie slankiojančią sistemą turėtų pagalvoti ir tie, kuriems aktualu padalinti erdvę į kelias dalis, tarkime, miegamajame skirti vietos darbo kampeliui.

  • Išvengiama krentančių durų „sindromo“.

Dažnas, turėjęs ar turintis įprastą spintą, yra susidūręs su situacija, kai durys ima klibėti ar tiesiog iškrenta. Prie spintos pastatytos durys – ne tik estetiškai liūdnas vaizdelis. Įsivaizduokite: krentančios durys gali sugadinti aplink esančius daiktus ar net sužeisti naminį gyvūną, vaiką(!). Dėl šio baldo defekto kalti nekokybiški vyriai, per didelis durų svoris ar tiesiog nusidėvėjimas. Kokybiškos spintos stumdomomis durimis džiugins ilgai. Aišku, reikia nepagailėti pinigų šiam baldui, tinkamai pastarąjį eksploatuoti, rinktis profesionalius meistrus ar patikimus pardavėjus.

  • Spintos gali būti itin originalios.

Jei senos spintos skirdavosi tik spalva, paviršiaus tekstūra ar raižiniais, tai šiandieninės gali tapti tikru meno kūriniu. Durys dekoruojamos stiklu, plastiku, oda bei kitomis įvairiomis medžiagomis, priklausomai nuo kliento skonio, piniginės storio bei interjero ypatumų. Spintos viduje taip pat daug vietos individualybei. Pagal pageidavimus galite rinktis stalčius, lentynas, vietą rūbų pakabinimui, ištraukiamas dėžės ir panašiai.