Paslaugos

Geriausios šalys paskutinės minutės atostogoms

Planuoti paskutinės minutės atostogas gali būti ir džiugu, ir baugu. Europos keliautojams, norintiems ištrūkti iš šalies, yra kelios šalys, kuriose puikiai dera įperkamumas, prieinamumas ir įspūdžiai. Nesvarbu, ar ieškote saulėto paplūdimio, kultūringo poilsio mieste, ar gamtos prieglobsčio, Europa ir kaimyniniai regionai turi ką pasiūlyti. Pateikiame keletą geriausių vietų paskutinės minutės atostogoms ir patarimų, kada geriausia rasti pigių kelionių pasiūlymų.

Ispanija – amžinas saulės spindulys ir kultūra.

Ispanija išlieka nuolatinė paskutinės minutės atostogų favoritė dėl savo kraštovaizdžio įvairovės, gyvybingų miestų ir palyginti nedidelių pragyvenimo išlaidų. Nuo saulės nutviekstų Kosta del Sol paplūdimių iki tokių miestų kaip Barselona ir Madridas kultūrinių turtų – Ispanijoje kiekvienas keliautojas ras ką nors sau.

Geriausias Ispanijos sezonas: vėlyvas pavasaris (balandžio-birželio mėn.) ir ankstyvas ruduo (rugsėjo-spalio mėn.) – ideali proga rasti pigesnių skrydžių ir apgyvendinimo paslaugų. Šiuo laikotarpiu orai vis dar malonūs, tačiau turistų minios jau išretėjusios.

Portugalija – pakrančių žavesys ir istoriniai stebuklai

Portugalija – dar vienas puikus pasirinkimas spontaniškoms išvykoms. Portugalija garsėja nuostabia pakrante, žavingais miestais ir turtinga istorija, todėl čia galima patirti daugybę įspūdžių – nuo gyvybingų Lisabonos gatvių iki vaizdingų Algarvės grožio vietovių.

Panašiai kaip ir Ispanijoje, geriausias laikas rasti nebrangių kelionių variantų yra per petį (balandžio-birželio ir rugsėjo-spalio mėnesiais). Be to, jei jums netrukdo vėsesnis oras, žiemos mėnesiais (lapkričio-vasario mėn.) taip pat galima rasti puikių pasiūlymų, ypač Algarvėje.

Italija – Romantika ir nuotykiai

Italijos patrauklumas neabejotinas – romantiški miestai, visame pasaulyje garsi virtuvė ir vaizdinga gamta. Nesvarbu, ar norite ištyrinėti meno kupinas Florencijos gatves, istorinius Romos griuvėsius, ar Venecijos kanalus, Italija puikiai tinka paskutinės minutės nuotykiams.

Keliaudami ne piko metu (kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais) galite rasti geresnes kainas ir išvengti vasaros minios žmonių. Žiema, išskyrus Kalėdų laikotarpį, taip pat gali būti ekonomiškai palankus metas, ypač pietų Italijoje.

Graikija –  saulė, jūra ir senovės istorija

Graikija su savo idiliškomis salomis ir senovės griuvėsiais yra geriausia kryptis ieškantiems ir poilsio, ir nuotykių. Graikijos salos siūlo nuostabius paplūdimius ir krištolo skaidrumo vandenį, o tokie miestai kaip Atėnai leidžia pasinerti į istoriją ir kultūrą.

Gegužės-birželio ir rugsėjo-spalio mėnesiais galima rasti pigesnes nakvynės vietas ir skrydžius. Šiais laikotarpiais taip pat vyrauja švelnesni orai, todėl tyrinėti keliones yra patogiau.

Kroatija – Adrijos grožis ir viduramžių žavesys

Pastaraisiais metais Kroatija tampa vis populiaresnė dėl gražios Adrijos jūros pakrantės ir istorinių miestų. Tokiose vietovėse kaip Dubrovnikas, Splitas ir Hvaro sala galima išvysti nuostabų kraštovaizdį ir kultūros paveldą.

Geriausias metas aplankyti Kroatiją už nedidelį biudžetą – tai sezonai (gegužės-birželio ir rugsėjo-spalio mėnesiais). Venkite vasaros piko metu – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai kainos ir temperatūra kyla.

Turkija – Rytų ir Vakarų sintezė

Turkija – tai unikalus Rytų ir Vakarų kultūrų mišinys, turtinga istorija, gyvybingi miestai ir nuostabūs kraštovaizdžiai. Būtina aplankyti Stambulą su didingomis mečetėmis ir triukšmingais turgumis, o Turkijos Rivjeros paplūdimiai yra puiki vieta poilsiui.

Turkijoje kainos yra gana prieinamos ištisus metus, tačiau geriausi pasiūlymai būna sezono metu (balandžio-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais). Šiais laikotarpiais oras vis dar malonus, o žmonių minios mažesnės, todėl lengviau mėgautis lankytinomis vietomis, todėl paskutinės minutės kelionę į Turkiją rekomenduojame rinktis būtent šiuo metu.

Vengrija – biudžetui draugiškas brangakmenis

Vengrija, ypač jos sostinė Budapeštas, yra puikus pasirinkimas paskutinės minutės keliautojams, ieškantiems istorijos, kultūros ir prieinamos kainos derinio. Nuostabi miesto architektūra, terminės maudyklos ir audringas naktinis gyvenimas siūlo daugybę dalykų, kuriuos galima pamatyti ir nuveikti.

Geriausias laikas pasiūlymams: Budapeštas yra palyginti nebrangus ištisus metus, tačiau geriausias metas apsilankyti jame yra sezono pabaigoje (kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais). Žiemą, ne Kalėdų sezono metu, taip pat gali būti puikus metas ieškoti nuolaidų.

Lenkija – Istorija, kultūra ir gamtos grožis

Lenkija siūlo turtingą istorijos ir kultūros gobeleną, o tokiuose miestuose kaip Krokuva ir Varšuva rasite istorinių vietų ir šiuolaikinių lankytinų vietų. Šalies gamtos grožis – nuo Tatrų kalnų iki Baltijos jūros – taip pat yra puiki vieta lauko pramogų mėgėjams.

Geriausias laikas rasti pigių kelionių pasiūlymų: balandžio-birželio ir rugsėjo-spalio mėnesiais. Žiema taip pat gali pasiūlyti biudžetui palankių variantų, ypač jei jus domina žiemos sportas kalnuose.

Patarimai, kaip rasti paskutinės minutės pasiūlymų

  • Naudokitės skrydžių palyginimo svetainėmis: Skyscanner”, ‚Kayak‘ ir ‚Google Flights‘ svetainės gali padėti palyginti kainas ir rasti geriausius paskutinės minutės skrydžių pasiūlymus.
  • Lanksti kelionės data gali gerokai padidinti jūsų galimybes rasti pigesnių pasiūlymų. Savaitės vidurio skrydžiai dažnai būna pigesni nei savaitgalio skrydžiai.
  • Paskutinės minutės viešbučių pasiūlymai: Paskutinės minutės pasiūlymai: tokios programos kaip HotelTonight ir Booking.com paskutinės minutės pasiūlymų skiltis gali padėti rasti apgyvendinimą už prieinamą kainą.
  • Keliaukite ne piko metu. Venkite keliauti per didžiąsias šventes ir turizmo sezonų įkarščius, kad rastumėte geresnes kainas.
  • Apsvarstykite alternatyvius oro uostus. Kartais į mažesnius ar alternatyvius oro uostus arba iš jų galima skristi pigiau nei iš didžiųjų oro uostų.
  • Apibendrinant galima teigti, kad tinkamai planuojant ir lanksčiai elgiantis paskutinės minutės atostogos gali būti ir įdomios, ir nebrangios. Nesvarbu, ar ieškote saulės, kultūros, ar nuotykių, Europoje ir kaimyniniuose regionuose yra daugybė vietų, kurias galite ištirti. Sėkmingų kelionių!