Namai

Ar Lietuvoje apsimoka saulės elektrinės?

Atsinaujinančios energijos ištekliai šiuo metu sulaukia labai daug dėmesio, kadangi tai yra galimybė gyventi ne tik kur kas ekologiškiau, tačiau taip pat ir ekonomiškiau. Žinoma, kad yra ne viena energijos išgavimo galimybė. Tačiau dažniausiai daugiausia dėmesio sulaukia saulės elektrinės, kurios veikia našiai ir tuo pačiu kurias gali įdiegti kiekvienas namuose.

Svarbiausia – tinkama įranga. Tai yra inverteriai, baterijos, akumuliatoriai, moduliai… Viską turint – galėsite būti ramus, kad elektrinės aptarnaus Jūsų poreikius.

Lietuvoje – saulės tikrai užtenka

Pirmiausia siūlome netikėki mitu, kad Lietuvoje saulės yra per mažai. Tikrai ne. Net ir mūsų šalyje yra užtektinai saulės, kad visus metu būtų galima džiaugtis saulės energija. Svarbiausia, kad ji gali būti kaupiama. Tokiu atveju vasaros periodu sukaupta energija gali būti naudojama žiemos metu, o dienos metu sukaupta energija – naktimis. Vis daugiau žmonių tai įvertina ir tuo pačiu patys perka kaupiklius, o ne naudojasi ESO, kurios saugojimo kainos ne visada atitinka poreikius.

Tinkama modulių montavimo vieta

Apsimokėjimo lygis taip pat dažnai priklauso nuo to – kur bus montuojami moduliai. Žinoma, kad geriausia ant stogo, taip pat svarbu, kad būtų tinkama jų pakreipimo pozicija. Dėl to geriausia yra tartis su specialistais, kurie suteiks greitą ir aiškią konsultaciją, padės pasiekti didžiausią efektyvumą, kurį gali garantuoti saulės elektrinė.

Mėgstami ir saulės parkai

Jeigu nuosavos elektrinės įsigijimas jums atrodo per brangus arba paprasčiausiai nėra vietos, kur galima montuoti modulius – tokiu atveju verta dėmesio opcija yra saulės parkai. Jie vis dažniau statomi greta naujos statybos namų kvartalų, juos taip pat renkasi ir daugiabučių gyventojai, kurie nori sumažinti mėnesines elektros išlaidas ir tuo pačiu gyventi tvariau.

Siūlomos subsidijos

Nepamirškite, kad šiuo metu saulės elektrinės įsigijimui yra siūlomos subsidijos, kuris leidžia bent jau dalinai padengti įrangos išlaidas. Svarbiausia, kad tokios paramos yra siūlomos ne tik verslui, tačiau taip pat ir fiziniams asmenims, kurie renkasi šiuo metu beveik kiekvienam ranka pasiekiamą inovatyvumą bei kokybę.