Laisvalaikis

Daiktai, kuriuos reikia pasiimti stovyklaujant

ServetėlėsVisos šeimos turi savo mažų tradicijų, vieni ypatingai švenčia Kalėdas ar Velykas, kiti turi savo atostogų tradicijas, treti vos atšilus orams keliauja iškylauti ir t.t. Šiame straipsnyje mes kaip tik ir planuojame pakalbėti apie iškylas, o tiksliau, patį tikriausią stovyklavimą. Todėl sudarėme daiktų sąrašą, kuriuos būtinai turėtumėt pasiimti į stovyklavimo kelionę.

  1. Palapinė. Natūralu, kad tai vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos turite pasiimti į išvyką gamtoje. Palapinė ne tik puikiai apsaugos jus, jei staiga pradėtų lytį, tačiau taip pat naktį būsite apsaugoti nuo uodų ir kitų vabzdžių, kurie galėtų kėsintis į jūsų saldų miegą.
  2. Miegmaišiai. Antrasis daiktas, be kurio keliavimas pasidarytų itin nekomfortabilus. Tiesą sakant, jei esate patyręs stovyklautojas ir žinote, kad oras tikrai bus geras, tuomet galite palapinės ir neimti. Tokiu atveju galėsite nukeliauti didesnį atstumą pėsčiomis, nes jums nereikės neštis daug sveriančios palapinės. Tačiau primename, kad šį variantą tikrai siūlome tik tiems, kurie gamtoje yra nakvoję ne vieną ir ne du kartus.
  3. Čiužinys arba kilimėlis. Jei jau imate palapinę, tuomet tikėtina, kad mėgstate komfortą. Miegoti su miegmaišiu tiesiai ant žemės nėra itin patogu, todėl verta pagalvoti apie tai, kaip galite padėtį pakeisti. Pats paprasčiausias būdas yra kilimėlis skirtas miegui. Paminkštinimas tikrai nėra jo vienintelė funkcija, jis taip pat apsaugo jūsų kūną nuo iš žemės sklindančios šalčio. Tai ypač yra aktualu pavasarį ir ankstyvą vasarą, kai žemė dar nėra pilnai sušilusi ir nuo jos sklinda vėsa. Jei keliaujate su automobiliu, tuomet galite pasiimti ir pripučiamą čiužinį, tačiau keliaujant pėsčiomis to daryti nepatartume, nes jis sveria daugiau nei kilimėlis, o taip pat pasiėmus jį, jums reikės pasiimti ir pompą.
  4. Peilis. Vietoj peilio taip pat galite pasiimti multifunkcinį įrankį, jame bus peilis bei kiti stovyklaujant reikalingi įrankiai. Tačiau, jei turite tikrai gerą stovyklavimo peilį, būtinai įsidėkite jį atskira. Peilis yra nepamainomas įrankis, nes jį galėsite naudoti tiek įsirenginėdami stovyklavietę, tiek smulkindami šakeles laužo įkūrimui, o taip pat jį galite panaudoti ir maisto gamybai. Tikras stovyklautojas be savo peilio niekada nekeliaus į mišką.
  5. Servetėlės. Nors tai ir nėra pirmasis daiktas, apie, kurį pagalvotumėt keliaudami stovyklauti, tačiau į kelionę būtina pasiimti popierinių rankšluosčių, servetėlių arba tualetinio popieriaus. Visi šiek daiktai atlieka tą pačią funkciją – gali nuvalyti nešvarumus, padeda nusivalyti rankas po valgio, su jais galima bandyti įkurti laužą, jei neturite kitokio popieriaus, o žmogiškoji biologija taip pat jus veiks ir išvykoje. Tad kiekvienoje kelionėje pravers koks nors popierinių servetėlių atitikmuo.
  6. Sulankstomos kėdės. Vėlgi, tai nėra kiekvienai stovyklavimo išvykai būtinas daiktas, tačiau, jei keliaujate su automobiliu ir žinote, kad stovyklausite toje pačioje vietoje bent kelias dienas, tuomet sulankstomos kėdės jums tikrai pravers. Jos įneša itin daug patogumo, ypač jomis džiaugsitės tuomet, kai valgant nereikės sėdėti ant žemės, ar virš laužo kepantis maistą, iešmus galėsite vartyti nepakilę iš savo kėdės.

Šiame straipsnyje pažvelgėme, tik pačius pagrindinius stovyklavimui būtinus daiktus, žinoma įrangos ir kitų daiktų, kurie reikalingi jūsų patogumui stovyklavimo metu išplėsti yra žymiai daugiau, tačiau, jie jau priklauso nuo to, kaip jūs mėgstate stovyklauti ir nuo to, kokiu metų laiku pasirinksite tai daryti. Svarbiausia atsiminkite, visuomet būkite pasiruošę ir tuomet stovyklavimas jums atneš tik geriausias emocijas.