Namai,  Paslaugos

Dažniausiai užduodami klausimai apie toponuotraukas

Topografinės nuotraukos gaunamos atlikus specialius geodezinius matavimus. Toponuotraukoje matyti jūsų žemės sklypas, reljefas, sklype esantys statiniai, įrenginiai, įvairūs daugiamečiai augalai, komunikacijos ir kt. Tai dar vadinama topografiniu planu. Taip pat šioje reljefo nuotraukoje matyti, kur galima prijungti inžinerinius tinklus, kur įkurdinti apsaugines zonas, taip pat šios nuotraukos svarbios matuojant apsaugines zonas nuo pastatų ir įvairių įrenginių. Prireikus toponuotraukoje gali būti matomos ir sklypo ribos.

Kam reikalinga topografinė nuotrauka?

Nežinote, kokiu tikslu daromos toponuotraukos? Tokia nuotrauka būtina prieš projektuojant statinius. Topografinis planas būtinas ir tada, kai reikalingas išsamus žemės sklypo planas su pažymėtais visais statiniais, visu inventoriumi, komunikacijomis ir t. t. Sklypo planą pravartu turėti, kai sklype planuojama įvesti įvairias komunikacijas, kai kasama kitais tikslais, kai ruošiamasi sodinti vaismedžius, kitus augalus ir panašiais atvejais. Be toponuotraukos negalima įregistruoti pastatyto namo – tai dar vadinama „namo pridavimu“.

Kaip rengiamos toponuotraukos?

Toponuotrauka gali būti atvaizduojama skaitmeniniu arba analoginiu pavidalu. Toponuotraukas reikia suderinti su atsakingomis organizacijomis ir savivaldybėmis, kuriose yra sklypas, kuriam rengiama topografinė nuotrauka. Tokias reljefo nuotraukas rengia asmenys, turintys geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą ir baigę specialius mokslus.

Per kiek laiko topografinės nuotraukos pasiekia užsakovus?

Terminai priklauso nuo įvairių aplinkybių, tačiau dažniausia topografinė nuotrauka užsakovus pasiekia per ~2 savaites. Kuo reikia pasirūpinti užsakovui? Gera žinia, kad daugeliu reikiamų dokumentų, matavimais, brėžinių suderinimu su tam tikromis institucijomis, savivaldybe pasirūpina geodezininkas.

Ar tai daug kainuoja?

Jei norima, kad nuotrauka būtų padaroma per trumpesnį nei 2 sav. laikotarpį, darbai gali kainuoti brangiau. Taip pat įkainius lemia nuotraukos dydis, objektų sklype sudėtingumas: kuo paprastesnis atvejis, tuo pigiau topografija atsieina. Taip pat kainą iš dalies gali lemti tai, kiek medžiagos apie konkretų sklypą išlikę archyve: jei visą medžiagą specialistui reikia surinkti iš naujo, natūralu, kad įkainiai taip pat gali būti kiek didesni negu įprastai. Reikėtų įsidėmėti, kad per metus nepradėjus projektavimo darbų, po šio laiko reikės užsisakyti naują nuotrauką – tai susiję su papildomomis išlaidomis.