Vaikai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis tinkamus žaislus vaikui?

Žaislų parduotuvės pilnos žaislų, net akys raibsta: žaislai kūdikiams, žaislai ūgtelėjusiems ar mokyklinukams, berniukams ar mergaitėms. Atrodo galima būtų tiesiog šluoti vieną lentyną o kitos, tačiau ar vaikui reikalingi šimtai žaislų? Tikrai ne! Netgi priešingai – specialistai rekomenduoja verčiau įsigyti mažiau žaislų, tačiau tokių, kurių vaikai po dienos žaidimo nenumes į kampą.

Suteikite vaikui galimybę žaisti su „tikrais“ daiktais ar žaislais, kurie atrodo tikroviškai

Mažyliai greitai sugeba išsiaiškinti, kaip veikia juos supantys daiktai, pavyzdžiui, televizijos pulteliai ar šviesos jungikliai. Jiems taip pat įdomu žaisti su jūsų „tikrais“ daiktais, pavyzdžiui, jūsų mobiliuoju telefonu. Vaikai trokšta būti dideli ir gabūs kaip suaugę. Tokie žaislai padeda vaikams spręsti problemas, išmokti erdvinių santykių (kaip daiktai dera) ir lavina smulkiąją motoriką (rankų ir pirštų raumenų naudojimas).

Žaislų ir žaidimų pavyzdžiai: plastikiniai indai ir maistas, žaisliniai raktai, žaislinis telefonas, drabužiai, muzikos instrumentai, vaiko dydžio šluotos, šluostės, šepečiai ir šiukšlių dėžės.

Įsigykite žaislų skatinančių skaitymą ir pažintį su spauda

Knygos, magnetinės abėcėlės raidės ir reikmenys rankdarbiams, tokie kaip žymekliai, kreidelės ir pirštų dažai, padeda vaikui lavinti ankstyvuosius rašymo ir skaitymo įgūdžius. „Tikro gyvenimo“ rekvizitai, tokie kaip meniu išsinešimui, katalogai ar žurnalai, yra įdomūs jūsų vaikui žiūrėti ir žaisti, taip pat susipažinti su raidėmis, tekstu ir spaudiniu.

Ieškokite žaislų, kurie skatintų jūsų vaiką būti aktyviu

Mažyliai daro įvairiausius fizinius triukus, nes yra tvirtesni ir labiau pasitiki savo kūnu. Jūsų darbas yra būti dėkinga publika, kuri vertina naujausią mažylio pasiekimą žaidimų aikštelėje! Ieškokite žaislų, kurie padėtų jūsų vaikui lavinti dabartinius fizinius įgūdžius ir lavinti naujus.

Žaislų ir žaidimų pavyzdžiai: skirtingų formų ir dydžių kamuoliai, triračiai motociklai ar triračiai motoroleriai (su tinkama apsaugine įranga), plastikiniai boulingo rinkiniai, vaikiško dydžio krepšinio lankelis, traukiami žaislai (pvz., žaislai, kuriuos jūsų vaikas gali tempti už virvelė), iškraunamas vagonas, sodo įrankiai, kuriais galima kasti ir grėbti. Ko labiau auga vaikas, tuo sudėtingėja žaislai, žaislai berniukams nuo 7 metų gali būti tie patys dviratukai, tik jau be papildomų ratukų.

Ieškokite žaislų, kurie puoselėtų kartų žaidimą

Nors suaugusieji ir vaikai kartu gali žaisti beveik viską, yra specialūs žaislai, kurie skirti suaugusiųjų dalyvavimui. Kai jūsų vaikas artėja prie 3 metų ir daugiau, ankstyvieji stalo žaidimai, kurie skatina atminties naudojimą, arba paprasti stalo žaidimai, kurių nereikia skaityti, yra įdomūs žaisti visoms amžiaus grupėms. Apsvarstykite galimybę pradėti „šeimos žaidimų vakarą“, kai visi žaisite kartu. Stalo žaidimai skatina skaičiavimą, derinimą ir atminties įgūdžius, taip pat klausymo įgūdžius ir savitvardą (vaikams mokantis laikytis taisyklių). Jie taip pat ugdo kalbos ir santykių kūrimo įgūdžius. Dar viena svarbi nauda yra vaikų mokymas kaip susitvarkyti su pralaimėjimais.

Kuo naudingi garsai, šviesa ir muzika?

Daugelis žaislų, skirtų mažiems vaikams, išsiskiria mygtukais, svirtimis, žibintais, muzika ir pan. Dažnai šie žaislai yra parduodami kaip „lavinamieji žaislai berniukams“, nes žaislas turi labai daug skirtingų funkcijų. Deja, vaikui tai dažnai turi priešingą poveikį. Kuo daugiau daro žaislas, tuo mažiau jūsų vaikas turi padaryti. Jei jūsų vaikas gali sėdėti ir žiūrėti, kaip žaislas „vaidina“, tai greičiausiai labiau linksmas nei mokantis. Be to, šie žaislai gali klaidinti vaiką, kuris mokosi apie priežastis ir pasekmes. Jei žaislas atsitiktinai pradeda groti muziką arba neaišku, kuris mygtukas paskatino mirksėti, tada jūsų vaikas nesimoko, kuris jo veiksmas (priežastis) sukėlė šviesas ir muziką (efektas). Trumpai tariant, naudingiausi žaislai yra tie, kuriems reikia daugiausiai mažo vaiko veiksmų, interaktyvūs žaislai mergaitėms ir berniukams. Kuo daugiau vaikai turi naudoti savo protą ir kūną, kad kažkas veiktų, tuo daugiau jie mokosi.