įmonės steigimas
Finansai,  Paslaugos

Įmonės steigimas pradedantiesiems

įmonės steigimasVerslą pradėti nėra sunku. Sunkiau jį įteisinti ir dirbti visiškai legaliai su visomis socialinėmis garantijomis. Tam reikia mažų mažiausiai individualios įmonės. Dėl to įmonės steigimas turi būti pats pagrindinis iš pirmųjų jūsų verslo žingsnių.

Pateiksime keltą patarimų, kurie padės lengviau ir paprasčiau susitvarkyti su šiuo ir kitais procesais.

Pasirinkite teisingą verslo formą

Verslo forma priklauso nuo to, kokias perspektyvas matote savo veiklai. Jei sieksite padėti žmonėms, o sau norite mokėti tik atlyginimą, kaip paprastam darbuotojui, jums tiks viešoji įstaiga (VšĮ). Jei dirbsite pats ir su savo šeimos nariu, steikite IĮ – individualią įmonę. Jei steigsite nedidelį verslą, kuriame lygiomis teisėmis dirbsite su kitais darbuotojais-bendrasavininkais, tada jums reikalinga Mažoji Bendrija. Jei ketinate dirbti komerciškai ir normaliais darbo santykiais pagrįstoje įmonėje, rinkitės UAB – uždarąją akcinę bendrovę. Tai populiariausia verslo forma Lietuvoje. UAB steigimas beveik niekuo nesiskiria nuo MB ar IĮ, tačiau reputacijos prasme tai geresnė verslo forma – į jus iš karto žiūrės su pagarba, o ne kaip į pradedančiąją įmonę, kurią galima apgauti ir pasinaudoti nesąžiningoje konkurencinėje kovoje.

Dokumentus ruošti patikėkite profesionalams

Įmonės steigimas paprastai užtrunka 40 minučių, gal valandą. Per šį laiką jūs prisijungiate prie „Registrų centro“ informacinės sistemos ir suvedate reikalingus duomenis, pateikiate jau paruoštus dokumentus, kuriuos pasirašote elektroniniu parašu. Viskas gana paprasta ir nesudėtinga, bet… Yra tas svarbus „bet“, dėl kurio keičiasi visa įmonės steigimo tvarka. Reikia pasiruošti dokumentus iš anksto. Kokius ir kaip jie turi būti sudaryti – jau kitas klausimas. Gali prireikti teisininkų pagalbos, todėl rekomenduojame iš karto kreiptis į profesionalus, o ne gaišti laiką kapstantis po internetą ir renkant įvairius įstatų pavyzdžius ir kitus dokumentus.

Domėkitės tolimesniu įmonės valdymu

Dar prieš kurdami įmonę stenkitės pasidomėti, kaip ji bus valdoma, kokių procedūrų reikės, kaip bus tvarkoma buhalterinė apskaita. UAB šioje srityje yra bene parankiausia verslo forma, todėl UAB steigimas – visiškai logiškas žingsnis kuriant bet kokį rimtą verslą. Čia vėl neapsieisite be profesionalių konsultacijų iš žmonių, kurie kas diena su tuo dirba ir seka visas naujoves. Žinojimas galiojančios tvarkos yra labai svarbu, todėl jokių pažįstamų buhalterių, kurie įmonę paskutinį kartą steigė prieš 2 metus… Patikėkite tai profesionalams, kurie dirba su tuo čia ir dabar.

Įsiklausykite į šiuos patarimus, nes nuo jų priklauso jūsų naujojo verslo sėkmė, nesvarbu, ar jūsų verslo idėja geniali, ar paprasta…