Laisvalaikis,  Pasaulis

Kodėl verta atostogauti Graikijos salose

Jei planuojate atostogas, tačiau vis dar abejojate, kur geriausia jas praleisti, būtinai aplankykite Graikiją. Tai unikali šalis, turinti visa tai, kas leistų pasijusti rojuje. Graikijoje yra daugiau nei 1400 salų. Septynios priežastys, kodėl verta rinktis poilsines keliones į Graikijos salas.

  1. Įvairovė

Jei pamatei vieną Graikijos salą, pamatei viską? Tikrai ne! Graikijos salos žavi įvairove – kiekvienoje jų savos tradicijos, šventės, tipiški patiekalai, nepakartojamos gamtos grožybės. Jonijos jūroje esančios salos poilsiautojus lepina puikiu klimatu. Kosas, žaliausia iš visų Graikijos salų, neretai vadinama „Egėjos jūros sodu“. Kiklados – Egėjo jūroje esančių salų grupė, žavi unikalia baltai mėlyna architektūra. Daugiausia dėmesio sulaukia Santorinio sala ne vieno tituluojama kaip gražiausia iš Graikijos salų – idiliški baltieji kaimeliai, melsvi stogai, romantiški saulėlydžiai, neišpasakyto žydrumo jūra. Gana izoliuota ir mažiau populiari Zakinto sala neretai vadinama tiesiog „rojumi žemėje“ dėl savo įspūdingų pakrančių. Kretoje, didžiausioje iš salų, ilgiausiai trunka vasara. Didesnėse salose įsikūrusiuose kurortiniuose miestuose puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra, verda gyvenimas, nenurimstantis net naktį, o kaimeliuose, ypač ne turistinio sezono metu – absoliuti ramybė, atpalaiduojanti atmosfera, gyvenimas tarsi sustojęs – niekas niekur neskuba.

1588-519

  1. Maistas

Autentiška graikiška virtuvė poilsiautojų labai vertinama – maistas tiesiog fantastiškas. Jis yra tikras – pagamintas rūpestingai, su meile ir pasididžiavimu iš šviežiausių, čia pat išaugintų produktų, pagardintas vietiniu alyvuogių aliejumi. Kur benuvyktumėte, visada rasite unikalių, tik šiame kaime ar šioje saloje gaminamų patiekalų. Užsieniečiams graikų virtuvė dažniausiai asocijuojasi su mėsos ir pieno valgiais. Ir tai tiesa – tiek mėsos , tiek sūrių, jogurtų kokybė ir įvairovė stebina ir džiugina. Tačiau nelieka alkani nei vegetarai – graikai žino, kaip daržovių ar pupelių valgius paversti tikru gardumynu.

graikija3

  1. Paplūdimiai

Graikijos salų paplūdimiai įtiks kiekvieno skoniui ir poilsio pomėgiams. Keliaujantiems su vaikais, ieškantiems atsipalaidavimo bei ramybės – erdvūs, su išvystyta infrastruktūra paplūdimiai, kuriuose vėją sulaiko kalno užuovėja, o su vaikais žaidžia animatoriai. Paplūdimių smėliukas tiesiog auksinis, o vanduo skaidriausias. Neretai tos pačios salos kitame pakraštyje galima rasti paplūdimių, kuriems būdingas tamsiai pilkas vulkaninis smėlis su stambokais juodais glotniais akmenimis. O kai pabosta idiliškas poilsis, galima leistis į keliones pėsčiomis, atrandant išraiškingas uolėtas pakrantes ir laukinius paplūdimius, kur galima pasijusti lyg negyvenamoje saloje. Yra pakrančių, kur nuolat vėjuota, todėl tai tikras rojus vandens sporto – burlenčių, jėgos aitvarų, parasparnių, mėgėjams.

  1. Garantuotas geras oras

Graikijos salose vyrauja Viduržemio klimatas – švelnios, lietingos žiemos, karštos vasaros. Tai puiki vieta poilsiauti bet kokiu sezonu – saulė vidutiniškai šviečia 300 dienų per metus. Vis dėlto Lietuvos keliautojai pripažįsta, kad kelionės į Graikiją maloniausios pavasarį, vasaros pradžioje bei rudens (rugsėjis, spalis) mėnesiais. Šiuo laikotarpiu oras ne per karštas, o peizažas kupinas žalumos, žiedų ir nuostabios gamtos panoramų. Vasara tiks ne visiems – liepos ir rugpjūčio mėnesiais temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių karščio. Rudenį šilti orai ilgiausiai išsilaiko Kretoje – maudytis galima iki lapkričio. Žiemą Graikijos turistinė infrastruktūra apmiršta. Daugelis viešbučių, sezoninių kavinių, restoranų ir net kai kurios salos užsidaro nuo lankytojų.

graikija

  1. Už kiekvieno posūkio – istorija

Graikija – Vakarų civilizacijos lopšys. Čia gimė filosofija, demokratija, olimpinės varžybos. Nenuostabu, kad visa šalis atrodo lyg muziejus po atviru dangumi, o archeologiniai paminklai byloja apie žygdarbius, kuriuos vykdė Antikos didvyriai, padedami mitologinių personažų. Neužmirškite apsilankyti vietiniuose muziejuose – prieš jūsų akis atsivers tai, tai, ką iki šiol teko matyti tik per televizorių ar istorijos vadovėliuose.

  1. Kultūrinis gyvenimas

Graikai religinga tauta, todėl pagrindinės šventės yra skirtos pagerbti šventiesiems, ir be abejo Kalėdos, Velykos, Šv. Mergelės Marijos ėmimas į dangų. Įspūdingai, su „miltų mūšiais” linksminamasi per Užgavėnių karnavalą. Graikai tikrai mėgsta švęsti – kaimuose ir miesteliuose vyksta tradiciniai su maisto gamyba ar vyndaryste susiję renginiai, muzikos, kino filmų, teatro festivaliai. Kosas, medicinos tėvo Hipokrato gimtinė, kiekvienais metais traukia turistus į festivalį „Hipokrato priesaika“. O Kikladų salynui priklausanti Mikono sala garsėja audringu naktiniu gyvenimu ir madingais vakarėliais.

  1. Gamta

Graikijos gamta užburia. Čia yra ir kalnai, ir lygumos, nepaprasto žydrumo jūra, šniokščiančios upės, vaizdingi kriokliai, šimtamečių pušų ir dar senesnių alyvmedžių giraitės. Tokios augalijos ir gyvūnijos įvairovės nerasite niekur kitur Europoje. Nustatyta, kad Graikijos salos – viena iš ekologiškai švariausių Žemės vietų. Graikijos biudžetas didžiausias pajamas gauna iš turizmo. Čia beveik nėra žemės ūkio veiklos, nėra sunkiosios pramonės. Žiemą į Graikijos salų lagūnas atskrenda flamingų, vasarą salų pakrantėse kiaušinius deda jūros vėžliai, gyvena Viduržemio jūros ruoniai.

graikija4