Sveikata

Ką būtina žinoti apie dantų balinimą?

Didžioji dalis modernaus pasaulio žmonių turi sąlyginai gražius ir sveikus dantis. Tačiau beveik kiekvienas iš mūsų svajoja apie natūraliai baltus, švytinčius dantis. Juk kasdien matome interneto ir televizijos įžymybes, besipuikuojančias sniego baltumo šypsenomis, todėl natūralu, jog susirūpiname savo dantų būkle bei išvaizda. Žemiau aptarsime būdus ir priemones, padėsiančius Jums turėti nepriekaištingo baltumo dantis.

Vienas iš efektyviausių būdų turėti sniego baltumo šypseną – dantų balinimo procedūra. Nors dar visai neseniai žmonės balino dantis vandėnilio peroksido pagalba, technologijoms judant į priekį atsirado daug efektyvesnių dantų balinimo medžiagų. Tačiau savavališkas dantų balinimas namų sąlygomis – labai pavojinga procedūra. Netinkamai pasirinktos balinimo medžiagos gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl prieš atliekant bet kokias balinimo procedūras, rekomenduojame pasitarti su gydytoju odontologu. Jeigu pacientas vadovaujasi gydytojo nurodymais, dantų balinimo procedūra praeis saugiai ir efektyviai. Jeigu visgi nusprendėte balinti dantis namų sąlygomis, atkreipkite dėmesį į tai, jog balinti dantų negalima tada, kai dantų emalis nudėvėtas, sergama įvairiausiomis dantenų ligomis, geriama daug alkoholio arba rūkoma. Taip pat būkite apdairūs renkantis balinimo būdą, jeigu sergate virškinimo ligai ir medžiaga gali padaryti potencialios žalos.

Dantų balinimo metodų yra iš tiesų labai daug. Nors labiausiai rekomenduojame šią procedūrą atlikti pas gydytoją odontologą, tačiau pasirinkus tinkamas dantų balinimo priemones, dantų balinimą profesionaliai galima atlikti ir namuose. Labiausiai šiai užduočiai atlikti tinka Crest juostelės, balinančioji pasta bei dantų kapos. Jeigu norite greito, 100% rezultato, atlikite pirmąjį balinimą odontologo kabinete, o dantų baltumą palaikykite Crest balinimo juostelių pagalba. Taip spindinčiai baltą šypseną išlaikysite ilgą laiką.

Odontologo kabinete taikomi du dantų balinimo būdai – dantų balinimas kapomis ir dantų balinimas lazeriu. Dantų balinimas kapomis – tai bene saugiausias dantų balinimo metodas. Procedūros metu, į specialiai pagamintą formelę įpilamas dantų balinimo gelis, o tada formelė užmaunama ant dantų. Gelio sudėtyje esančio vandenilio peroksido dėka, deguonis skaido emalyje esančius pigmentinius junginius. Toks dantų balinimo metodas nepažeidžia dantų struktūros, tik juos nušviesina. Kitas balinimo būdas, taikomas odontologo kabinete – dantų balinimas lazeriu. Nors šis dantų balinimo būdas kur kas efektyvesnis, jis turi daug šalutinių poveikių. Taip yra todėl, nes atliekant dantų balinimą lazerių, dantų balinimo priemonių koncentracija yra labai didelė. Būtent dėl didelio balinimo medžiagų kiekio gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, tačiau jeigu nesergate dantenų ir virškinimo ligomis, šie simptomai laikui bėgant praeina.

Prieš renkantis bet kurį iš mūsų pasiūlytų dantų balinimo būdų, būtinai apsilankykite pas gydytoją odontologą arba burnos higieniste. Šie specialistai parinks Jums efektyviausią ir saugiausią dantų balinimo būda, todėl ilgainiui galėsite džiaugtis sveikais, stipriais ir spindinčiais dantimis.