Namai

Kaip atrodo stilingi vonios kambario baldai?

Stilingas vonios kambarys – sudėtinga misija, verčianti gerai pasukti galvas. Vonios kambario baldai gali atrodyti stilingai parduotuvėje ar interjero žurnale, tačiau jie gali kurti visai kitą nuotaiką jūsų vonios kambaryje, kadangi čia svarbų vaidmenį atlieka ir patalpos dydis, ir jo išplanavimas. Dar sudėtingiau – užtikrinti, kad visi vonios baldai derėtų tarpusavyje. Jei vonios kambario įrengimą patikite profesionaliems dizaineriams, greičiausiai, didesnių rūpesčių nepatirsite, tačiau, ką daryti tuomet, jei nusprendėte vonios kambarį įsirengti savarankiškai?

Erdvė – didžiulis privalumas

Šiuolaikiniai vonios kambariai yra erdvūs, savyje talpinantys ne tik būtiniausius vonios kambario baldus, bet ir suteikdami vietos įvairiems aksesuarams ar asmeniškoms smulkmenoms. Erdvus vonios kambarys yra siejamas su prabanga ir geru stiliaus jausmu. Jei jūsų vonios kambaryje yra langas, – puiku. Tokia erdvė visuomet atrodys didesnė, šviesesnė, švaresnė. Jei lango nėra ir vonios kambarys yra nedidelis, optiškai jį padidinsite pasirinkę šviesių, pastelinių spalvų vonios kambario baldus, veidrodžius, blizgius, šviesą atspindinčius paviršius, puikus pasirinkimas – poliruotos sienų bei grindų plytelės, blizgios įtempiamos lubos.

Pagrindiniai vonios kambario baldai

Didelis ir erdvus vonios kambarys neįsivaizduojamas be vonios, dušo kabinos, praustuvės ir bide. Paprastai pagrindinis dėmesys tenka voniai, kuri dažniausiai yra tradicinės stačiakampio formos, tačiau išsiskiria subtiliais dekoro elementais, yra montuojama atskirai kitų baldų ir iškart atkreipia dėmesį. Jei vonios kambarys nedidelis, renkantis praustuvę ar klozetą, pirmenybę teikite ergonomiškiems sprendimams, kad galėtumėte sutaupyti erdvės, pvz., kampinę praustuvę, užapvalintų formų baldus, pakabinamą įranga. Beje, pastaroji ne tik vizualiai padidina erdvę, bet ir yra labai praktiškas sprendimas tvarkant patalpą. Galvodami apie vonios kambario baldus ir įrangą, nepamirškite, kad čia svarbi kiekviena smulkmena, pvz., reikėtų pagalvoti apie čiaupo ir dušo galvutes. Klasikiniame stiliuje dominuoja įmantrus dizainas, gaminiai puošiami stiklu, akmenimis, žalvariu, metalu. Moderniame stiliuje daugiau dėmesio skiriama minimalizmui ir praktiškumui.

Išskirtinis dėmesys aksesuarams

Nors vonios kambario baldai atlieka svarbiausią vaidmenį, nereikėtų pamiršti ir aksesuarų. Neretai jie atlieka svarbiausią vaidmenį, kuriant bendrą vonios kambario stilių. Pastaraisiais metais ypatingo dėmesio sulaukia stilingos lentynėlės, kurios leidžia praktiškai išnaudoti sienų erdvę. Ant šių lentynų gali būti laikomos žvakės, žvakidės, gėlės, namų kvapai ir kitos smulkmenos. Šiuolaikiniame vonios kambaryje atsiranda vis daugiau prabangos elementų, tokių kaip paveikslai, skulptūros, meno dirbiniai. Moderniame interjere dominuoja marmuro, akmens elementai, o klasikiniame stiliuje prabangos suteiks įmantrūs šviestuvai ir veidrodžių rėmai, tekstilės gaminiai.