Pastaraisiais metais akivaizdžiai šiltėjantis klimatas gana stipriai jaučiamas ir mūsų šalyje. Nors žiemos dar kartais ir parodo savo charakterį, tačiau neretai taip ir neateina. O štai vasaros vis dažniau tampa sunkiau pakeliamos be papildomų vėsinimo įrenginių. Tuo pačiu ir vandens pramogos sparčiai atkeliauja jau ir į namų kiemus. Anksčiau kiek atsargiai žiūrėdavę į nuolatinius lauko baseinus, šiandien vis daugiau žmonių pasiryžta juos įsirengti savo namų ar sodybos kieme. Šiuo metu vienas iš populiariausių pasirinkimų – tai surenkami karkasiniai baseinai, geriausiai atitinkantys kainos ir kokybės santykį.
Visgi, pasirodo, kad ne lietuviški orai ir ne baseinų kaina labiausiai atgraso nuo sprendimo, šią pramogą turėti savo namuose. Didžiausias nuogąstavimas – tai baseino priežiūra. Šiuo metu esant itin dideliam gyvenimo tempui, daugelis žmonių ieško kuo paprastesnių, mažai priežiūros ir laiko reikalaujančių sprendimų. Todėl užuot apsikrovę papildomais rūpesčiais, kai kurie mieliau renkasi visuomeninės paskirties baseinus laisvalaikiui. Tačiau visai be reikalo. Šiandien baseinams sukurta valymo įranga leidžia jų valymą atlikti praktiškai be žmogaus įsikišimo.
Dar viena iš priežasčių – tai įvairios alergijos, kurios yra bene didžiausia šių laikų žmonijos rykštė. Ir baseinų chemija – ne išimtis, deja, tai vienas iš dažnai pasitaikančių alergenų, ypatingai vaikams. Pasitaiko vis daugiau atvejų, kuomet nuo baseinų dezinfekcijai naudojamo chloro pasireiškia įvairaus pobūdžio alerginiai simptomai. Kai kuriems – itin ūmūs, todėl daugeliui šios pramogos tenka apskritai atsisakyti. Ir tai tampa dar viena iš priežasčių, ribojanti norą baseiną įsirengti savo namuose.
Tačiau šiuo atveju, baseinas namuose – tai bene vienintelis būdas saugiai ir nekenkiant sveikatai mėgautis šiais vandens malonumais su šeima. Drauge su besikeičiančiais žmonių įpročiais ir poreikiais, keičiasi ir baseinų priežiūros sprendimai. Todėl baseinų chemija gali būti visiškai saugi, o įrengus specialias UV spindulių lempas, chemijos poreikį galima sumažinti iki minimumo. Šios lempos, sumontuojamos filtravimo įrangoje, naikina baseine esančias bakterijas analogiškai, kaip įprastai naudojamas chloras. O ir pastarąjį šiais laikais galima pakeisti novatoriškais produktais – aktyvatoriais ir aktyviojo deguonies tabletėmis, naikinančiais grybelį, dumblius bei bakterijas.