kelionės į graikiją
Pasaulis

Graikijos salos – Gražiausios vietos Graikijoje

Šiame straipsnyje aptarsime lankomiausias ir galimai gražiausias salas visoje Graikijoje. Nors puikių salų šio šalyje tikrai daug, kur labiausiai, kelionės į Graikiją metu, apsimoka keliauti su savo šeima ar draugais? Apie tai žemiau

Kreta

Galbūt kiek nuvalkiotas pasirinkimas, tačiau manome, jog geresnio pasirinkimo įdomiai kelionei už Kretą nėra. Antikos laikus menantys statiniai, Veneciško stiliaus miestų išplanavimas, o kur dar gamta. Tai sala kur susitinka modernumas ir gilias tradicijas menantys laikai.

Būtent gamta, ko gero yra įspūdingiausias Kretos objektas kuriuo kiekvienas apsilankęs gali pasidžiaugti ir pasimėgauti. Pažvelgus nuo aukštesnės kalvos mūsų akis iškart pasitiks žaluma nuo vieno iki kito salos krašto, ryškių kalvų ir įdubų vaizdiniai.

Žinoma, yra įspūdingi Kretos paplūdimiai kasmet sutraukiantys milijonus turistų. Nepaisant populiarumo, jie savo natūralaus žavesio tikrai neprarado. Manome, jog kiekvienas apsilankęs Kretoje tikrai ras ką pamatyti ir kuo pasigrožėti. 

Santorinas

Jau kurį laiką turistiniuose žurnaluose ir internetinėse svetainėse galima pamatyti nuostabių Santorino salos vaizdų, kurių pagalba parodyti kiek kitokią Graikiją. Panašu, jog tai tikrai veikia, kadangi ši sala per pastaruosiu metus tapo net populiaresnė kai kuriais aspektais nei Kreta ir kitos šalies dalys.

Vienas iš įdomiausių detalių salose – kubinės architektūros miestai kurių tikrai nerasite kitur. Šie maži pastatai išsidėstę po visą salą sulyg vulkaninė kilmės reljefu, sudarydami tikrai išskirtinį vaizdą. Pridėkite vandens mėlį ir iš viso neteksite žado.

Čia taip pat rasime ir įdomių kultūros objektų – Teros muziejus besirūpinantis antikiniu šalies palikimu, Akrotiri archeologinė kasykla ir didžiulė restoranų grandinė teikiantį gausų vietinio maisto pasirinkimą. Tai – tikrai verta dėmesio sala kiekvienam myliančiam grožį ir Graikiją.

Delas

Ši sala labiausiai žavinga tuo, jog joje labai daug architektūrinių paminklų skirtų prezervuoti Graikijos praeitį. Tai liečia ne tik pačius pastatus, čia vyksta labai daug kasinėjimų ir istorinių tyrimų skirtų atrasti kuo daugiau paslapčių apie senovės graikų pasaulį.

Delo teatras, “Liūtų” terasa tai vos keletas iš vietų kurias tiesiog privalo aplankyti kiekvienas kuris nori įdomiai pakeliauti ir paatostogauti.

Taigi, turint omenyje tai, jog daugiausiai dėmesio čia yra skiriama architektūrai ir istorijai, Delo salą labiausiai verta aplankyti istorijos mėgėjams ir tiems kas besižavi būtent graikų civilizacijos raida. Būtent dėl šio aspekto mes ją laikome ir gražia ir verta jūsų dėmesio.

Korfu

Kadaise buvusi namais senovės finikiečių civilizacijai, ši sala iki šiol kiekvieną žmogų stebina savo natūralios gamtos grožiu – smėlynai, paplūdimiais bei žalingų girių plotais.

Užėjus į miestą mus iškart pasitiks ir išskirtinė jo architektūra. Senovės graikų, Bizantijos ir net Britų imperijos laikus menantys statiniai tebe atrodo taip pat įspūdingai kaip ir pirmosioms pastatymo dienomis savuoju laiku.

Negana to, čia gausu ir lankytinų vietų, pastatytų ir kruopščiai lig šių dienų prižiūrėtų vietinių gyventojų. Tokioms vietoms galima priskirti Angelokastro pilį, Vlacherano vienuolynas ar Mandrako marina paliekančios lankytojus be žado.

Korfu sala sužavės tikrai kiekvieną, todėl neprašausite įsigydami kelialapį į šią Graikijos vietą.

Mikėnai

Viena iš didžiausių salų Kikladų salyne, Mikėnai traukia krūvas turistų kiekvienais metais dėka savo įspūdingų paplūdimių, žadą atimančių Egėjo jūros vaizdų ir žinoma, puikių orų vasaros sezonu. 

Nors sala yra įsikūrusi kiek toliau nuo sostinės Atėnų, kasdieniai trumpų distancijų skrydžiai garantuoja, jog žmonių srautas į salą niekada nenutrūktų.

Miesto viduje galima rasti bent kelias dėmesio vertas vietas. Ko gero pagrindinė iš jų – miestų architektūra, kuri nors ir mena gilią senovę, iki šių dienų atrodo įspūdingai. Taip pat čia turime Elijo paplūdimį, kuris pasaulyje yra laikomas vienu iš įspūdingiausių pasaulyje.

Taigi, į Mikėnus apsimoka vykti tiems kurie nori ne tik pailsėti paplūdimyje, tačiau patyrinėti ir pačius miestus bei jų graikišką kultūrą.

Pabaigai

Aptarėme 5, mūsų manymu, gražiausias Graikijos salas. Kiekviena iš jų turi pasiūlyti kažką unikalaus ir įdomaus, todėl renkantis jas kaip kelionės ar atostogų vietą, tikrai neprašausite.