Paslaugos

Kaip išsirinkti gerą paminklą kapavietei?

paminklai

Paminklo pirkimas – didelė laiko ir pinigų investicija, todėl tai atlikti reikia labai apgalvotai. Kadangi savo artimajam visada norisi pastatyti tinkamą paminklą, ši užduotis gali tapti gana sunki ir įtempta. Paminklai galimi įvairaus dydžio, formų ir spalvų. Geriausia atvykti gyvai į jų prekybos ir gaminimo vietą ir pasirinkti labiausiai patikusį arba pavyzdžių pasidairyti internetu.

Paminklai. Į ką atsižvelgti renkantis?

·         Forma. Paminklo forma gali būti tiek tradicinė, tiek unikali ir nestandartinė. Ji net gali būti susijusi su svarbia žmogaus asmenybės ar gyvenimo dalimi.

·         Dydis. Nuo paminklo formos priklauso ir jo dydis. Tiksliai žinant, ką norėsite įtraukti į dizainą ir kiek užrašų bus, galima įvertinti reikalingą paminklo dydį. Pagalvokite keliems žmonėms bus skirtas paminklas. Jeigu ateityje kapavietėje bus laidojama daugiau asmenų – rinkitės didesnį paminklą, ant kurio būtų vietos ir kitų žmonių duomenų graviravimui.

·         Spalva. Populiariausios granito spalvos yra pilka, juoda ir raudonmedžio. Esant poreikiui, gamintojas gali pasiūlyti labai plačią spalvų paletę. Spalvos pasirinkimas turi įtakos paminklo kainai.

·         Kraštas. Paminklai gali būti pagaminti iš tolygaus arba i šiurkštaus kraštelių paviršiaus. Jei paminklo kraštus reikės daug šlifuoti, gaminys kainuos brangiau.

·         Dizainas. Šiais laikais ant paminklų galima daug ką išgraviruoti ir šeimos tikrai drąsiai renkasi kartais visai netradicinius dizainus. Nepaisant didesnės laisvės, paprastai ant paminklo graviruojama mirusiojo vardas pavardė, gimimo, mirties datos, kartais ir kitos svarbios detalės ar užrašai, pavyzdžiui, mylima mama. Labai dažnai ant šiuolaikinių paminklų galima išvysti ir asmens nuotrauką, atvaizduotus jo hobius, profesiją, portretų koliažus ar net gamtos vaizdus. Ant paminklo galima išgraviruoti bet ką, kas tik anapilin išėjusiam žmogui buvo svarbu ir kas sukelia atsiminimus apie jį.

·         Biudžetas. Kartais norų būna daug, bet finansinės galimybės ne visada leidžia įsigyti norimą paminklą. Apie savo biudžetą iš anksto informuokite gamintoją, kad jis galėtų pasiūlyti jums tinkamiausią variantą. Taip pat pasidomėkite, gal yra galimybė už paminklą atsiskaityti dalimis be pabrangimo.