Paslaugos

Kaip gauti administratoriaus darbą?

Neretai tenka girdėti, kad administratoriaus darbas yra nuvertinamas tiek pačių darbdavių, tiek siekiančių šios darbo pozicijos. Tačiau taip atrodo tik iki tol, kol neatsisėdama į šią darbo vietą.  Iš tiesų biuro administratoriaus pozicijos, priklausomai nuo įmonės dydžio ir veiklos, gali skirtis kaip diena ir naktis. Tačiau iš esmės ši pozicija reikalauja daug skirtingų žinių, organizuotumo bei atsakomybės.

Mitas, kad biuro administratorei tenka tik kavos gaminimas ir svečių palydėjimas iki vadovų kabineto. Išskirtinai tokios pareigos galėtų būti tik itin didelėse korporacijose, kur nuolatos lankosi svečiai, klientai, verslo partneriai ir pan. Tačiau Lietuvoje tokių korporacijų nelabai rasime nei Vilniuje, nei Kaune ar kitame mieste.

Paprastai administratoriaus darbas apima daugelį sričių, reikalauja gausos profesinių įgūdžių ir gebėjimo prisitaikyti. Reikalinga išmanyti darbo kodeksą ir daugelį kitų įstatymų, kurie reikalingi rengiant įvairius dokumentus bei darbinant darbuotojus. Tiesa, kiekvienoje įmonėje administratoriaus pareigybinės instrukcijos taip pat gali skirtis, priklausomai nuo pareigybės.

Gali būti išskiriamos kelios pareigybės: administratorius, administratorius-apskaitininkas, referentas, sekretorius ar asistentas. Atsižvelgiant į tai, kiekvienu atveju skiriasi priskiriamų darbų bei pareigybių pobūdis, todėl kai kuriais atvejais šią darbo vietą gauti nėra paprasta užduotis. Mažiausiai ką reikėtų išmanyti, norint gauti kėdę biuro administravimo srityje – tai bent dešimtį skirtingų prioritetinių ir dar bent tiek papildomų darbų.

Biuro administratorius administruoja gautus skambučius bei įmonės laiškus, rengia įvairaus pobūdžio dokumentus. Tarp pastarųjų daugiausiai su darbo santykiais susiję dokumentai, įvairios sutartys ir įstatų rengimas. Komunikacija su įmonės klientais, partneriais ir situacijų ir komunikacijos su kitais darbuotojais palaikymas bei valdymas, susitikimo organizavimas. Bendradarbiavimas su įvairiomis valstybinėmis institucijomis, informacijos sisteminimas ir perdavimas įmonės vadovams.