Transportas

Kodėl taip sunku pervežti negabaritinius krovinius?

Negabaritinių krovinių pervežimas yra labai sunkus ir jokiu būdu ne kasdienis darbas. Kiekvienam atskiram dideliam, ilgam ar sunkiam kroviniui būtina pasirinkti specialią transporto priemonę, skirtą jo gabenimui.

Kas yra negabaritiniai kroviniai? Negabaritinis krovinys – tai krovinys, kuris, pakrautas į specialią transporto priemonę bent vienu iš rodiklių viršija leistinus standartus. Yra šie negabaritinių krovinių tipai:

Ilgi kroviniai. Pakrautas į transporto priemonę, išsikiša iš mašinos daugiau nei 2 metrais arba viršija 20 metrų;

Didelės apkrovos. Kraunant į transporto priemonę, viršijamas bent vienas normatyviniuose dokumentuose apibrėžtas leistino didžiausio autotraukinio ar ašies apkrovos svorio parametras.

Negabaritinis krovinys yra krovinys, viršijantis bent vieną iš šių rodiklių:

Ilgis. Kartu su transporto priemone ilgis viršija 20 metrų (jei ilgis yra mažesnis nei 20 metrų, tada perdanga leidžiama ne daugiau kaip 2 metrai);

• Plotis. Jei plotis viršija 2,55 metrus, krovinys laikomas negabaritiniu;

• Aukštis. Kroviniai, kurių aukštis kartu su transporto priemone viršija 4 metrus, priskiriami negabaritiniams;

• Svoris (svoris). Kroviniai, kurių svoris kartu su jį gabenančiomis transporto

Norint gabenti negabaritinius krovinius, reikia gauti specialų kelių tarnybų leidimą, nes didelių gabaritų, ilgų ir sunkių krovinių gabenimas labai veikia kelio dangą.

Negabaritinis pervežimas gyvenviečių teritorijoje turėtų būti vykdomas naktį arba anksti ryte, kai keliuose praktiškai nėra eismo. Jei transportavimas atliekamas už gyvenviečių ribų, tada leidžiama tik dieną.

    Negabaritinių krovinių gabenimo saugumą užtikrina palyda Valstybinės eismo inspekcijos  patruliuojančiu automobiliu. Transporto priemonėse, gabenančiose negabaritinius krovinius, be kliūčių turi būti įrengti specialūs ženklai ir žymėjimai,o kai kuriais atvejais – ir mirksintys švyturėliai.

Negabaritinių krovinių gabenimas yra sunkus ir atsakingas darbas, reikalaujantis daug žinių ir patirties.

Norint išvengti klaidų, reikia suprasti negabaritinių krovinių sąvoką, leistinas gabenimo normas, taip pat galimas baudas, kurios bus taikomos pažeidus kelių eismo taisykles.