Nors atrodo už lango 2020 metai, visgi modernūs laikai, tačiau gyventojų gyvenimo kokybė nėra pati geriausia, ypač jei pažvelgsime į tuos kurie gyvena užmiestyje ir kaimo vietovėse. Daugelis šių gyventojų yra priversti turėti nuosavą vandens šaltinį, o su juo kartu ir kažkurio tipo vandens siurblį. Dauguma nudoja paprastus pastatous hidroforus, patalpindami juos po kriaukle ar namo rūsyje, bet kokioje kitoje patalpoje kur žiemą būna teigiama temperatūra. Siurblys nuosavame name reikalingas vandens tiekimui nusiprausti, gaminti maistą ir turėti vandenį kitoms buities reikmėms. Kokiems dar poreikiams reikalingas siurblys ir kodėl išvis tokį reikia turėti namuose?
Vandenį iš šulinio ar vandens kolonėlės jau retais kas nešioja kibirais ar tais liaudiškai vadinamais bambaliais. Namų reikmėms dažniausiai naudojami geriamojo vandens siurbliai o gėlynų laistymui ir ir ūkio reikmės tinka ir paprasti pigūs panardinami siurbliai ar giluminiai siurbliai. Kiekvienas ūkio subjektas renkasi siurblį pagal savo finansines galimybes nes jų kaina yra išties gana plačioje amplitudėje. Turint savo sklypą, retas kuris neturi daržo gėlyno, net ir automobilio nevažiuoja plauti į autoplovyklą. Šiems poreikiams patenkinti reikalingas siurblys, iš dalies vandenį galite paimti ir per namų vandentiekio įvadą jei yra įrengta speciali atšaka laistymui. Šis būdas gali būti netinkamas jei jūsų gręžinyje ar šulinyje vasaros metu būna nepakankamas vandens lygmuo, todėl protingiau yra naudoti atskirą siurblį ir siurbti vandenį iš savo tvenkinio ar netoliese esančio kito vandens telkinio, ežero ar upės jei tokia prateka pro šalį. Taip jūs nenualinsite savo vandens šaltinio ir nepritrūks vandens nusiprausimui.
Jei po namu turite rūsį arba įsirengėte požeminį rūsį daržovėms laikyti, gali būti, kad ten kaupsis vanduo ir drėgmė gali sugadinti ir maisto produktus ir visą rūsį. Dėl drėgmės ima pelyti sienos, lubos, drėgmė ir kvapas gali prasiskverbti iki medinių grindų. Susikaupusį vandenį pašalinsite su paviršiniu siurbliu kuris ten ir gali stovėti per žiemą įjungtas. Užtvindymo tikimybė yra didžiausia rudenį kai prasideda lietaus sezonas ir pavasarį kai tirpsta sniegas. Dabar mūsų kraštuose vyrauja labai sunkiai prognozuojami orai, žemė nebeįšąla kaip anksčiau ir drėgmė nuolat laikosi grunte. Tad nenustebkite jai vandens siurblys rūsyje veiks be sustojimų visą žiemą.