erdvi virtuve
Namai

Kaip suteikti daugiau erdvės virtuvei

Virtuvė – tai namų erdvė, kurioje, priklausomai nuo kiekvienos šeimos įpročių, praleidžiame daugiau ar mažiau laiko. Čia pradedame savo rytą, o vakare grįžę po darbų dalijamės patirtais įspūdžiais. Norint ramiai atsipalaiduoti ir pailsėti čia privalo būti tvarkinga, patogu, neturėtų būti visur prikrauta daug daiktų. Kartais tai gali būti išties sunki užduotis, nes virtuvėje laikome labai daug įrankių, maisto produktų, buitinės technikos, ir jeigu jie nebus tvarkingai sudėti, norėsis tik kuo greičiau iš čia pasprukti.

Nereikia manyti, jog tik didelėje virtuvėje galima viską tvarkingai susidėti, kad niekas nesimaišytų ir turėtų savo vietą. Maža virtuvė taip pat gali būti tvarkinga tik svarbu efektyviai panaudoti visą jos erdvę. Todėl prieš remonto darbus patariama detaliai susiplanuoti, kuriose vietose bus statoma svarbiausia buitinė technika: viryklė, šaldytuvas, šaldiklis, indaplovė, plane taip pat verta pasižymėti plautuvę, o tuomet galvoti, kaip galima kuo naudingiau paskirstyti likusią patalpos dalį. Svarbu planuoti taip, jog maisto gaminimui ir saugojimui reikalingiausia įranga: šaldytuvas, viryklė, plautuvė, būtų išsidėstę patogiai, netoli vienas nuo kito, kadangi jie naudojami ypač dažnai.

Jei virtuvė labai maža, galima apgalvoti netgi sujungimo galimybę, pavyzdžiui, jeigu šalia virtuvės yra nedidelis balkonas ar sandėliukas, be kurių tikrai galite išsiversti. Sujungus šias erdves virtuvė iškart taps daug didesne. Tačiau, tokioms virtuvėms būna sunkiau pritaikyti standartinius baldus. Virtuvės baldai pagal užsakymą tokiu atveju suteikia galimybę įsirengti tokio stiliaus namus, apie kokius visada svajojote. Tai ypač geras sprendimas, kai virtuvė yra nestandartinio išplanavimo, sujungta iš kelių erdvių, pakankamai maža, bet kurioje turi tilpti pakankamai daug daiktų.

Virtuvėje reikia išnaudoti net mažiausias erdves, kuriose galima sutalpinti įvairius nedidelius įrankius, todėl pravartu įrengti kuo daugiau skirtingo dydžio spintelių. Viršuje patariama įrengi atsidarančias spinteles, o žemiau įrengti spinteles su stalčiais. Jei yra galimybė, būtina įsirengti kampinę spintelę, kurioje telpa didesni daiktai: puodai, indai, smulki buitinė technika. Virtuvės baldai pagal užsakymą leis sujungti estetinį virtuvės kambario vaizdą ir funkcionalumą.

Jei virtuvėje yra plati palangė, ją galima puikiai panaudoti kaip stalviršį, kur galėsite gaminti maistą arba įsirengti plautuvę. Tokiu atveju dėl per langą sklindančios šviesos, kurios neužstosite, sutaupysite ir elektros energijos. Jei virtuvėje yra mažai vietos, nebūtina pirkti didelio stalo. Dabar yra daug naujoviškų baldų, kurie esant poreikiui, išsitraukia ir pasididina. Todėl, mažą stalą galėsite panaudoti kasdien gamindami maistą ir jis tikrai netrukdys laisvai judėti virtuvėje. Svarbiausia, kad virtuvė būtų funkcionali ir joje galėtume susidėti visus daiktus taip, kad šie nebūtų laikomi ant stalo, spintelių, palangių. Jei norime, kad virtuvėje visada būtų tvarkinga, kiekvienas daiktas turi būti padėtas savo vietoje, o ant stalo galima padėti tik padėklus su vaisiais, saldainiais ar sausainiais.