kelione
Laisvalaikis

Kelionė lėktuvu ar mikroautobusu?

Keliavimas tapo neatsiejama šių laikų žmogaus gyvenimo dalimi. Vykstama atostogauti, dirbti, studijuoti, aplankyti svečioje šalyje laikinai ar ilgam įsikūrusių artimųjų, giminių, draugų. Keliauti galima kelių, geležinkelių, oro, jūros transportu. Kiekvienas renkasi jam priimtiniausią ir dėl įvairių priežasčių tinkamiausią variantą.

Norintieji greičiausiai pasiekti savo tikslą renkasi skrydžius lėktuvais. Reikia nepamiršti, jog norint įsigyti artimiausių dienų bilietą gali tekti sumokėti nemažą pinigų sumą, žinoma, kai kuriems tai neaktualu, tačiau daugeliui kaina yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis keliavimo tipą. Bet jeigu iš anksto žinoma kelionės data, likus keletui mėnesių iki skrydžio bilietus galima nusipirkti labai patraukliomis kainomis. Lėktuvu galima pasiekti įvairias pasaulio vietas, kurių galbūt negalėtume aplankyti kitomis transporto priemonėmis, nes pavyzdžiui, geležinkelių transportas žmones labai apriboja. Be to, skrydis lėktuvu yra labai patogus būdas, kai reikia keliauti didelį atstumą, kuriam įveikti reikia nemažai valandų. Ilgiems skrydžiams yra pritaikytos kitos keliavimo sąlygos, čia nesusispaudžia daug žmonių šalia vienas kito, galima laisvai išsitiesti, užsisakyti maisto, gėrimų. Vienas didžiausių minusų, tai jog oro uostai dažniausiai yra įsikūrę toliau nuo miesto centro, tad reikia pasirūpinti kelione iki jo ir atgal.

Keleivių pervežimas mikroautobusu puikus sprendimas tiems, kurie nori vykti nuo durų iki durų. Tai labai patogu, nes galima keliauti tiesiog nuo namų arba kitos keleiviui tinkamesnės vietos iki sutarto adreso. Taip neteks specialiai kažkur vykti, o nuvažiavus į kitą šalį dar papildomai ieškoti, kaip pasiekti savo kelionės tikslą. Dažniausiai vežėjai neriboja ir leidžia su savimi pasiimti būtiną kiekį daiktų. Žinoma, čia paliekama laisvė keleiviui, tačiau tuo nereikėtų piktnaudžiauti ir prisidėti daug nereikalingų dalykų. Renkantis kitą transportą už papildomą krovinio svorį tenka susimokėti gana nemažus pinigus. Taip pat už tam tikrą mokestį mikroautobusais galima siųsti siuntinius, kuriuos vairuotojai pristatys reikiamu adresu.

Nors yra įsigalėjęs mitas, jog tokių kelionių metu nepatogu, karšta, tačiau naujuose mikroautobusuose taip nėra. Vienos kelionės metu važiuoja keletas asmenų, kurie turi pakankamai vietos, esant poreikiui gali būti įjungiami oro kondicionieriai, kurie ypač gerai vėsina karštomis dienomis. Nepriklausomai nuo sėdimos vietos, kiekvienas keleivis gali įsijungti arba atjungti šį įrenginį, kuris pritaikytas jo vietai. Kondicionieriai ne tik gaivina, bet ir suteikia galimybę kvėpuoti švariu, gaiviu oru.

Planuojant kelionę mikroautobusu svarbu pasirinkti patikimų vežėjų įmones, kurios rūpinasi savo klientų saugumu. Legalios pervežimo bendrovės visada rūpinasi keleiviais ir siekia, kad keleivių pervežimas vyktų saugiai, todėl kelionės metu kiekvieno keleivio sveikata būna apdrausta civiliniu gyvybės draudimu. Seniau buvo įprasta, jog visą atstumą vairuodavo vienas vairuotojas, tuomet kiekvieną naktį tekdavo sustoti tam, kad vairuotojas atgautų jėgas. Tačiau, dabar dažniausiai vairuoja du vairuotojai, kurie tam tikru metu pasikeičia ir leidžia vienas kitam pailsėti. Taip nerizikuojama, jog vienas vairuotojas pavargs ir taps neatidus kelyje, be to, sutaupoma keleivių laiko, nes greičiau nuvykstama į sutartas vietas. Mikroautobusų bilietų kainos visada yra vienodos nepriklausomai nuo to, kada jie perkami.