vonia
Namai

Vonios pasirinkimo kriterijai

Ieškodami naujos vonios, objektyviai įvertinkite savo poreikius ir jums siūlomo gaminio savybes, t. y. galvokite ne tik apie praktinę, bet ir estetinę pirkinio pusę. Tinkamai prižiūrima vonia tarnaus daugiau nei 15 metų, todėl negailėkite nei laiko, nei investicijų, skirtų kokybiško gaminio paieškai.

Vonios kambario erdvė
Vienas svarbiausių vonios pasirinkimo kriterijų yra jos dydis. Racionaliai įvertinkite vonios kambario erdvę – mažame kambaryje rekomenduojama montuoti dušą ir sėdimo tipo vonelę. Siekdami padidinti erdvę, vonią montuokite šalia sienos. Didelės vonios rekomenduojamos erdviam kambariui. Jei norite vizualiai sumažinti patalpos erdvę, vonią statykite kambario viduryje.

Dizainas
Santechnikos prekės turi atitikti būsto viziją, t. y. rinkitės gaminį, kuris derės prie bendro vonios kambario interjero. Šiandieninės dizaino technologijos stebina savo pasirinkimo galimybėmis, todėl nesunkiai atrasite visus jūsų poreikius atitinkančią vonią – klasikiniam interjerui rekomenduojama standartinių formų, stačiakampio pagrindo vonia, modernistiniam stiliui puikiai tiks įmantrių formų gaminys, puoštas matiniais aksesuarais. Pastaraisiais metais itin didelio klientų susidomėjimo sulaukia ovalo formos vonios.

Praktiškumas
Ieškodami svajonių vonios, negalite pamiršti ir praktinės pasirinkimo pusės. Siekdami atitikti išrankiausių klientų poreikius, gamintojai siūlo išbandyti naujas vonios funkcijas ir išskirtinius dizaino privalumus, pvz., daugelis šiuolaikinių vonių gali pasigirti masažinėmis savybėmis ir kūno atpalaidavimo programomis. Šeimoms su mažais vaikais siūlomos vonios plačiais kraštais, ant kurių galima susidėti žaislus. Romantiškos poros lūkesčius atitiks dvivietės vonios, knygų mėgėjų – vonios su specialia lentynėle skaitiniams pasidėti. Vertindami vonios privalumus, išlikite objektyvūs – racionaliai įvertinkite savo poreikius ir finansines galimybes. Planuodami išlaidas, nepamirškite, kad jums bus reikalingos papildomos santechnikos prekės.ispudinga vonia

Vonių rūšys
Metalinės vonios. Tai itin pigios ir lengvos vonios, puikiai derančios prie įvairaus stiliaus interjero. Tiesa, metalinės vonios kelia gana daug rūpesčių – jos neatrodo solidžiai, be to, tekantis vanduo kelia erzinantį triukšmą. Metalas greitai ataušta, todėl montuojant šio tipo vonią, jos dugną ir kraštus būtina apipurkšti statybinėmis putomis, kurios ne tik padės sulaikyti šilumą, bet ir slopins garsą.
Ketaus vonios. Tai ilgaamžės ir patvarios vonios, išsiskiriančios puikia šilumos ir garso izoliacija. Ketaus danga yra atspari įbrėžimams, ji lengvai valoma ir prižiūrima. Šios vonios yra higieniškos, patvarios ir estetiškai patrauklios. Svarbiausias šio tipo vonių trūkumas yra didelis jų svoris, be to, ketaus vonios negali pasigirti dydžių ir formų įvairove.
Akmens masės vonios. Tai išskirtinai patvarios ir kokybiškos vonios, žavinčios savo estetinėmis savybėmis. Storas akmens masės sluoksnis nebijo fizinio poveikio ir yra atsparus bet kokioms cheminėms valymo priemonėms. Vonia nesunkiai atnaujinama ir restauruojama. Akmens masės vonios vertinamos dėl išskirtinai aukštos šilumos izoliacijos – tokioje vonioje ilgai mėgausitės šiltu vandeniu. Didžiausias šių vonių trūkumas yra didelė jų kaina.
Akrilo vonios. Akrilas – tvirta ir lengva medžiaga, atspari karštam vandeniui ir daugeliui cheminių valiklių. Šios vonios yra lygios, blizgios ir malonios liesti. Be to, jos lengvai valomos. Akrilas pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, todėl gana ilgai išlaiko pageidaujamą vandens temperatūrą. Vienas svarbiausių šių vonių privalumų – dizaino ir stiliaus įvairovė. Ieškodami akrilo vonios, objektyviai įvertinkite gaminio kokybę – tikėtina, kad pigi vonia gretai susibraižys, o giliau esanti plastmasė bus sunkiai išvaloma.