kaip prižiūrėti odinius baldus
Namai

Kaip prižiūrėti odinius baldus?

Odiniai baldai – viena iš prabangos detalių, kuri reikalauja daug priežiūros bei tam tikrų specifinių žinių. Nors tokie baldai visada atrodo prašmatniai, bet juos yra sunku prižiūrėti.

Šiame straipsnyje aptarsime kelis aspektus, kurių dėka Jus galėsite išlaikyti naujų bei naudotų odinių baldų gerą kokybę bei išvaizdą.

Išorinis poveikis

Odiniai baldai dažnai yra neatsparus drėgmei, tad geriausia juo laikyti nuošaliau nuo vandens šaltinių. Oro kondicionieriai, radiatoriai, akvariumai, atidaryti langai, židiniai yra ne pats geriausias variantas.

Geriausia kai odiniai baldai įrengti tokioje vietoje, kur nėra jokio arba yra minimalus drėgmės ar šilumos šaltinis. Tada bus galima užtikrinti odos stangrumą bei išvengti odos išdžiugimo.

Impregnantas

Įsigijus naują odinį baldą pirmas žingsnis, kurį reikėtų padaryti yra juos impregnuoti. Specialiosios priemonės tarsi padengia odą apsaugos sluoksniu, kuris suteikia baldui papildomą apsaugą nuo įbrėžimų, vandens ir kitų išorinių poveikių.

Tai yra rekomenduojama daryti kartą per metus ir tada greitas baldų susidėvėjimas negresia Jūsų furnitūrai.

Drėgmės palaikymas

Nors odiniai baldai bijo per didelio kiekio drėgmės bei sausros, labai svarbu yra subalansuoti tą kiekį. Tai galima padaryti keliais būdais:

  1. Įsigyti drėgmės matavimo prietaisus, kurie matuos mikroklimatą kambaryje. Pastebėjus nepakankamą kiekį drėgmės, galima pasinaudoti sekančiu patarimu.
  2. Ištirpinti nedidelį gabaliuką muilo vandenyje ir su gautu vandeniu išvalyti sofą. Be jokios abejonės, tas vandens kiekis turi būti minimalus, valymas turi būti atliekamas reguliariais judesiais.

Yra rekomenduojama tai daryti nors kartą per metus ir tada drėgmės balansas bus tinkamas, reguliariai palaikomas.

Apsauga nuo gyvūnų

Turbūt pastebėjote, kad gyvūnai labai mėgsta draskyti baldų kampus, tokiu būdu jie galanda savo nagus. Deja, nėra kažkokio ypatingo būdo apsaugoti odinį baldą nuo gyvūno, belieka tik neleisti jam draskyti baldų arba užkloti juos specialiu uždangalu.

Kadangi odinių baldų įbrėžimų paslėpti beveik neįmanoma, labai svarbu palaikyti gyvūno discipliną namuose ir stengtis nukreipti jo dėmesį kitur.

Remontas

Nutikus nelaimei ir prireikus remonto odiniam baldui, geriausias variantas yra ne užsiimti tuo savarankiškai, kadangi tai yra sudėtingas procesas reikalaujantis nemažai specifinių žinių bei praktikos, o kreiptis pas specialistą.

Jeigu yra reikalingas paprastas valymas, tai su tokia procedūra galima susitvarkyti ir pačiam, bet gilus įbrėžimai arba spalvos atstatymo darbus turėtų sutvarkyti savo darbą išmanantis žmogus.

Tokiu būdu Jus galite tikrai būti užtikrinti, kad baldas bus kokybiškai sutvarkytas, nesugadintas ir po remonto galėsite džiaugtis baldu lyg nauju.

Pabaigai

Šiame straipsnyje pateikėme kelis patarimus, kurių pagalba galite sėkmingai prižiūrėti savo odinius baldus. Šie patarimai padės ilgam išlaikyti jų išorinę išvaizdą, kokybę bei ilgaamžiškumą.

Jeigu matote, kad problema yra per didele ir Jus nesusitvarkysite su remontu geriau palikti tai savo srities žinovui.