drėgmės surinkėjas oro sausintuvas
Namai,  Technologijos

Kaip išsirinkti oro sausintuvą drėgmės surinkėją?

Trumpai apžvelgsime į ką reikėtų atkreipti dėmesį pasirenkant sau tinkamą oro sausintuvą. Skaitykite toliau ir sužinokite, koks drėgmės surinkėjas tikrų namuose, biure, ar kitose patalpose.

Oro sausintuvo efektyvumas

Patikrinkite, kokio dydžio bus patalpos ir koks drėgmės lygis. Rekomenduojame išsirinkti šiek tiek galingesnį drėgmės surinkėją nei reikalauja jūsų patalpų plotas, nes tokiu atveju prietaiso nusidevėjimas bus lėtesnis, bei drėgmės lygis patalpoje bus žymiai greičiau normalizuojamas.

Sausintuvo talpa

Įvertinkite, kokia talpa oro sausintuvui reikalinga jūsų patalpų dydžiui. Skirtingi oro sausintuvai turi skirtingą drėgmės surinkimo talpą. Jeigu oro sausinimas numatomas retai, ir bus naudojamas nedidelei patalpai, tuomet didelis bakelis nėra didelis privalumas, tačiau jeigu reikia džiovinti intensyviai ir labai dažnai, tuomet verta pagalvoti apie didesnį bakelį arba tokį drėgmės surinkėją, kuris turi tiesioginį kondensato nuvedimą į kanalizaciją.

Valdymas ir funkcijos

Pasirinkite oro sausintuvą, kurio valdymas yra patogus ir lengvai suprantamas. Kai kurie modeliai gali turėti funkcijas, tokias kaip automatinis išsijungimas, laikmačiai, skirtingi drėgmės lygio nustatymai ir kt. Aktualus funkcionalumas – oro sausintuve integruotas santykinės oro drėgmės matuoklis, pagal kurį iš karto galėsite pasirinkti iki kokio lygio norėtumėte, jog oro drėgmė sumažėtų.

Triukšmas

Kai kurie oro sausintuvai gali būti triukšmingi veikimo metu, todėl renkantis drėgmės surinkėją miegamam ar svetainės kambariams, reikėtų atsižvelgti į triukšmo lygį. 

Priežiūra

Kai kurie modeliai turi keičiamus filtrus ar lempas, kurios reikalauja periodiško pakeitimo. Taip pat galite patikrinti, kaip lengva valyti ir bendrai eksplotuoti sausintuvą, kad užtikrintumėte ilgaamžiškumą ir gerą veikimą.

Drėgmės surinkėjo energijos efektyvumas

Verta atkreipti dėmesį į oro sausintuvo energijos efektyvumą. Pažvelkite į energijos ženklinimo etiketę arba informaciją apie energijos suvartojimą, kad galėtumėte pasirinkti ekonomiškai efektyvų modelį, kuris padės jums taupyti energiją ir mažinti sąnaudas.

Kokį drėgmės surinkėją išsirinkti, tarkime, esant žemai patalpos temperatūrai?

Tokie dažniausiai būna rūsiai, patalpos, kuriose sunku užtikrinti tinkamą vėdinimą bei temperatūrą. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti absorbcinį drėgmės surinkėja, kuris gali veikti nuo +1oC. Kondensaciniai drėgmės surinkėjai, efektyviausiai veikia nuo vidutiniškai +15 laipsnių temperatūros, todėl dažniausiai tinkami bendram namų ar ofiso naudojimui, kur nėra itin aukšto drėgmės lygio, absorbciniai oro sausintuvai dažniau naudojami komercinėse ar pramoninėse srityse, kuriose be itin aušto drėgmės lygio yra ir kiti specialūs poreikiai.