Sveikata

Kaip prižiūrėti vidaus baseiną?

Mėgautis baseino teikiamais vandens malonumais namuose yra daugelio svajone. Tačiau ne daugelis dėl šios svajonės ryžtasi savo namuose turėti šį vandens objektą dėl gana atsakingos jo priežiūros.

Iš tikrųjų, kad galėtumėte mėgautis vandens malonumais, vanduo visų pirma turi būti švarus ir atitikti higienos normas. Kitaip galima padaryti nemažą žalą savo sveikatai. Tačiau dėl priežiūros nereikėtų labai daug baimintis, tiesiog pradžioje reikia nemažai išmokti ir svarbu laiku pasirūpinti  baseinų chemija. Chemija baseinams gali būti su chloru arba be jo – šiuo metu labai populiarios aktyviojo deguonies tabletės, kurios atlieka tą pačią funkciją.

Tikrai nereikia baimintis, kad užsiteršus vandeniui reikės jį kaskart visą pakeisti. Tai padaryti pakanka 1-2 kartus per metus, jeigu yra galimybė, galima ir dažniau. Tačiau tinkamai įrengtas baseinas tiek resursų tikrai nereikalauja, tam jame įrengiami filtrai, kurie kartu su baseinų chemija atlieka visą darbą. Žinoma, periodiškai reikalinga valyti baseino dugną ir sienas, tam galima naudoti specialius šepečius arba baseinų robotus. Pirmuoju atveju jūs tai turėsite atlikti patys, o antruoju – už jus atliks robotas.

Kaip ir lauko, taip ir vidaus baseinui būtina naudoti priemones, užkertančias kelią įvairių dumblių, bakterijų ir kitų mikroorganizmų atsiradimui. Nuolatos stebėti ir palaikyti reikiamą vandens pH bei naudoti chlorą arba aktyvųjį deguonį vandens. Baseinams naudojamas chloro kiekis yra saugus, todėl organizmui žalos nedaro, tačiau esant padidėjusiam odos ar kvėpavimo takų jautrumui, rekomenduojamas aktyvusis deguonis. Pastarasis ne tik neturi kvapo, tačiau visiškai nedirgina odos bei gleivinės.

Aktyviojo deguonies preparatai idealiai tinka naudoti vidaus baseinuose. Jie pasižymi mažesniu dezinfekciniu poveikiu nei chloras, o taip pat mažina vandens pH, kuris baseine turi būti 7,2-7,4. Esant pernelyg žemam vandens pH, vanduo gali dirginti odą, o esant pernelyg aukštam vanduo tampa neskaidrus. Todėl būtina naudoti specialius testerius, nustatančius vandens pH ir reguliuojančias priemones, kurios vadinamos reguliatoriais pH minus arba pH plius.