Namai

Kas yra granitas ir kokie jo gaminiai?

Vienas iš itin dažniausių ir populiariausių gamtos iškasenų naudojamų mūsų kasdienybėje yra granitas. Granitas yra gamtos kūrinys atsiradęs per ilgą laikotarpį žemės gelmėse. Granitas yra magminė uoliena, kuri susidaro veikiama karštos temperatūros ir slėgio.

Vienas iš pagrindinių žmonijos tikslų yra panaudoti gamtoje rastas medžiagas. Anksčiau stengtasi dėl išlikimo, šiuo metu gamtinės medžiagos reikalingos praktiškumui, komforto kurimui ir galiausiai grožiui. Granitas yra tokia uoliena iš kurios galima gauti keletą skirtingų gaminių. Granito gaminiai gali būti įvairūs.

Vienas iš Granito gaminių yra granitinės plokštės. Jos būna įvairios pagal savo atspalvius bei formas ar dydžius. Granito plokštės neretai naudojamos šaligatviams kloti. Tokius šaligatvius kloja tiek miestų savivaldybės, tiek kiekvienas asmeniškai gali pasirūpinti tokiu ilgaamžišku taku ar šaligatviu savo namuose, sode ar savo darbovietės. Neretai granito plokštės taip pat naudojamos kombinuojant kartu so paprastomis cementinėmis plytelėmis, asfaltu ar kuriant paviršius, kuriems taip pat naudojama ir dekoratyvinė skalda.

Pigi granito skaldaPlačiai veikiant pramonei ir kuriant vis papasrastesnius būdus išgauti iškasenas bei uolienas, neretai granitas pirmiausia būna išgaunamas dideliais kiekiais ir itin dideliais dydžiais. Vėliau uolienos yra apdorojamos suteikiant formas, atspalvius ir galiausiai dyžius. Neretai didelių dydžių granito plokštės yra naudojamos ne tik eismo pagrinde, tačiau granito ploštės puikiai tinka gaminant ir antkapius. Granito akmuo yra pjaunamas arba skaldomas į pageidaujamus dydžius. Turint pageidaujamo dydžio granito plokštę, jai galima suteikti norimą ar pageidaujamą formą. Kai plokštės yra ruošiamos antkapių gamybai, jos yra pjaustomos, šlifuojamos ir blizginamos. Išgryninus norimą granito plokštės formą ir paviršių, jį belieka apdoroti jau pagal kliento pageidavimus. Čia antkapis graviruojamas su žmogaus vardu, pavarde, gimimo data ir kitais klientų pageidaviamais.

Reiktų turėti omenyje, kad neretai granito akmuo yra ir smulkinamas. Didelės apminties granito akmuo yra smulkinamas, trinamas ir skaldomas. Tokio proceso pasekoje yra išgaunama granitinė skalda. Granito skalda yra viena iš dažniausiai sutinkamų uolienų mūsų kasdienybėje. Vaikštant tekliais, šaligatviais, galiauiai važiuojant automobiliu, nereiktų nustebti, kadangi granito skalda dažniausiai naudojama šiais atvejais. Žinoma granito skalda turi ir daugiau įvairių paskirčių. Granito skalda gali būti naudojama ir kaip dekoratyvinė priemonė. Tarkime, kad norite pagražinti savo namų kiemą ar sodybą. Tokiam užmojui neprireiks didelių išlaidų, jeigu į pagalbą pasitelksite granitinę skaldą. Nedideli akmenukai yra puiki priemonė pnaudoti neužpildytoms erdvės, taip pat takelių tiesimui, gėlynų gražinimui. Granito skalda nuo paprasto betono ar cementinių plytelių skiriasi tuom, kad akmenukai praleidžia orą, bei drėgmę, netrukdydami augalams. Nedidelį takelį ar  erdvę galite drąsiai užpilti granitiniais akmenukais. Jeigu kalbėjome, kad granito plokštės neretai naudojamos antkapių gamybai, tai žinokite, kad granito skalda ir įvairių dydžių akmenukai, gali būti puiki išeitis kapų priežiūrai. Toks akmenukų paviršius puikiai tiks kapų priežiūrai, nes per akmnis sunkiai praiskverbia piktžolės, o kapas ilgai išliks tvarkingas. Dar viena iš priažasčių, kodėl verta į pagalbą pasitelkti granito skaldą, tai jog akmenukai yra ilgaamžiai, greitai atsiperka ir tai gana pigus būdas prižiūrėti kapus.

Taigi, granitas yra viena iš dažniausiai naudojamų bei sutinkamų gamtinių uolienų mūsų kasdienybėje. Dažniausiai iš granito yra gaminamos granito plokštės, bei granito skalda. Šie produktai labai dažnai naudojami kapaviečių, kelių, takų priežiūrai. Viena iš itin džiuginančių šios uolienos savybių yra tai, kad ji yra sąlyginai pigi. Perkant dideliais kiekiais skaldos kaina yra itin pigi, o tarkim jos ilgaamišiškumas atsiperka per keletą panudojimo metų. Norėdami pasirūpinti savo artimųjų kapais galite drąsiai rintkis ir naudoti granito gaminius. Taip pat nereiktų vengti šios uolienos gmainių ir savo namų ar sodo erdvėje. Granito skalda ar iš jo gaminama skalda yra puiki priemonė naudojant takelių tiesimui ar tuščių vietų užpildymui.