Visais laikais šildymas kietu kuru buvo populiarus. Pastaruoju metu kieto kuro katilai buvo ypač populiarūs krizės laikotarpiu. Šiandien Lietuvos ir jos gyventojų ekonomika atsigauna, tačiau kieto kuro katilai kai kam vis dar sutaupo nemažus pinigus. Tik pagalvokite – kelių kambarių buto centrinis šildymas per visą žiemos sezoną atsieina kelis tūkstančius eurų, kol kietu kuru besišildantys namai ar butai, įrengti palėpėse ar mažuose namukuose džiaugiasi šaltaisiais mėnesiais sutaupę ne vieną šimtą eurų.
Tačiau kai kuriems gyventojams kieto kuro katilai nėra visai tinkami. Kaip ir kiekviena šildymo sistema, kieto kuro katilai taip pat turi savų trūkumų ir privalumų. Čia pateiksime pagrindinius argumentus už ir prieš kieto kuro katilus.
Privalumai:
- Tai pigiausias šildymosi būdas. Kietas kuras yra pigiausias, palyginti su elektra ar dujomis.
- Kietasis kuras labiausiai traukia tuos, kurie nenori priklausyti nuo dujų tiekėjų ir patys mėgsta reguliuoti savo namų ūkį.
- Patogus valdymas. Šie katilai įrengiami paprastai, o ir jų priežiūra nėra itin sudėtinga. Todėl kiekvienas namuose gyvenantis šeimos narys pamažu lengvai išmoks naudotis katilu, ir prireikus pats galės apsišildyti namus.
Trūkumai:
- Kietą kurą reikia sandėliuoti, todėl jo atsargos namuose užims dalį vietos.
- Patalpose nebus visuomet vienoda temperatūra. Kieto kuro šiluma po namus pasiskirsto pamažu, todėl kai kurie kambariai tam tikru metu gali būti šiltesni už kitus.
- Kieto kuro katilą reikia reguliariai valyti ir prižiūrėti. Kietas kuras palieka daleles po degimo, todėl jos kaupiasi ir nevalomos gali užkimšti katilą.
Taigi, kiekvieno asmeninis sprendimas, kurią šildymo sistemą rinktis, tačiau Adarad, Antara ar Ferroli kieto kuro katilas rekomenduojamas tiems, kurie gyvena ne daugiaaukščiuose ir mėgsta patys būti atsakingi už savo namų šildymą. Taip pat visada verta prisiminti, jog tai – pigiausias šildymo būdas.